Jak dbać o obuwie?

  • 08.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dbać o obuwie?
Czy wiesz, że podczas normalnego dnia Twoje stopy produkują ponad 1/4 szklanki wilgoci i do 1/2 szklanki, gdy są aktywne? Odpowiednie pasty i impregnaty do obuwia mogą przedłużyć żywotność butów nawet trzykrotnie w stosunku do oczekiwanej żywotności. Wyciągają wilgoć z naszych butów, pozwalają ponownie obudzić naturalną formę strukturalną buta i zapobiegają jej marszczeniu i pękaniu, szczególnie jeśli chodzi o skórzane obuwie.

Pasty i impregnaty do obuwia – jak pomagają w dbaniu o obuwie?

 

Używanie odpowiednich preparatów pozwala na zachowanie butów w jak najlepszej formie i jak najdłużej. Jednak, aby wyciągnąć z nich wszystko to, co najlepsze trzeba upewnić się, by wybrane pasty i impregnaty do obuwia pasowały właściwie do materiału, z którego dane buty są wykonane. Jest to istotne tym bardziej, iż dzisiaj można łatwo znaleźć produkty do niemal wszystkich stylów obuwia dostępnych na rynku.

 

O czym jeszcze pamiętać chcąc odpowiednio zadbać o swoje obuwie?

 

Buty potrzebują wolnego dnia. Jeśli chcesz, aby Twoje eleganckie skórzane buty przetrwały dłużej, nigdy ich nie noś ich przez dwa kolejne dni pod rząd. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie, jakim jest specjalny ochraniacz na podeszwę. Dodanie takiego ochraniacza na podeszwę mocno przedłuża żywotność butów. Stylowo cienka, gumowa podeszwa chroni zewnętrzną część buta przed zużyciem. Wodoodporne i odporne na poślizg, podeszwy ochronne znacznie przedłużają trwałość obuwia, dlatego warto o nich pomyśleć jako o dodatkowym zabezpieczeniu.

 

Natomiast, podczas zakładania butów zawsze używaj specjalnej łyżki. Oszczędza to krawędzie butów i zapobiega ich niepotrzebnemu zużyciu. Bez względu na to, które buty z https://manwoman.co wybierzesz pamiętaj, że metoda czyszczenia zależy od materiału obuwia np.:

 

  • skóra może być pastowana i polerowana,

  • zamsz wygląda najlepiej, gdy jest szczotkowany,

  • tkaninę należy spryskać sprayem ochronnym.

 

Zalecamy też regularne czyszczenie butów, w zależności od częstotliwości użytkowania danej pary.

Grupa Tipmedia
Podziel się: