Specjalistyczne ubezpieczenie na przewóz osób

  • 05.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Specjalistyczne ubezpieczenie na przewóz osób
Branża taksówkarska przez ostatnią dekadę zyskała mocno na popularności. Wzrost zainteresowania usługami odpłatnego przewozu szacuje się na 30 proc. w stosunku do lat poprzednich. Jest to zasługą przede wszystkim przybywających do Polski cudzoziemców, którzy stanowią aż 11 proc. wszystkich klientów korzystających z taksówek.

Według danych udostępnionych przez portal bankier.pl, każdego dnia z usług taksówek korzysta około 400 tys. klientów. Miastem, gdzie jest ich najwięcej, jest Warszawa. Po stolicy naszego kraju jeździ aż 11,5 tys. taksówek, drugie miejsce zajmuje Kraków, gdzie jest ich około 4 tys. I Ty chciałbyś podjąć pracę taksówkarza? Jeśli przymierzasz się do prowadzenia działalności związanej z przewozem osób lub od dawna siedzisz w tym biznesie, już teraz pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu. Czym kierować się podczas wyboru polisy dla taksówki, żeby nie stracić a zyskać?

Polskie firmy ubezpieczeniowe nieprzychylne taksówkarzom

Wydawać by się mogło, że skoro rynek taksówkarski ma się świetnie, to i na brak specjalistycznych ubezpieczeń dedykowanych taksówkarzom nie można narzekać. Rzeczywistość jest jednak inna. Ubezpieczyciele stronią od roztaczania opieki nad taksówkami, bowiem jest to dla nich nieopłacalne. Ryzyko zniszczeń, jakim obarczone są taksówki jest duże, więc wizja częstego wypłacania wysokich odszkodowań skłania do narzucania zaporowych cen składek ubezpieczeniowych. Nie można jednak zrezygnować z posiadania polisy, gdyż przewożąc osoby za opłatą bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i swoje własne. Wtedy z pomocą przychodzi Taxi Fleet Insurance – kompleksowe ubezpieczenie z Zachodu.

Polisa dla taksówkarzy

W Wielkiej Brytanii funkcjonują firmy specjalizujące się w ubezpieczeniach firm taksówkarskich. Ich działalność oparta jest na bazie wieloletnich obserwacji i doświadczeń tejże branży, dlatego pakiety ubezpieczeń są dostosowane wprost do potrzeb kierowców taksówek. Oczywiście zakres ochrony można dobrać indywidualne, jednak najczęściej wybieranym pakietem jest ten zawierający OC, AC, Assistance i NNW. Dobre ubezpieczenie to gwarancja bezpieczeństwa na drodze oraz spokoju i opanowania podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/gdzie znajdziesz dokładny opis tego, co zawiera pakiet ubezpieczeń dla kierowców taksówek.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: