Jakie aspekty są ważne przy wyborze nowoczesnego czajnika elektrycznego?

  • 11.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie aspekty są ważne przy wyborze nowoczesnego czajnika elektrycznego?
Czajnik elektryczny to jeden z ważniejszych sprzętów kuchennych, używanych kilka razy dziennie każdego dnia w tygodniu. Dobrze, jeśli będzie działał szybko, bezawaryjnie oraz był dopasowany do rodzaju napoju, którym raczymy się najczęściej. Zobaczcie, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup czajnika i dlaczego warto dołożyć kilka złotych, aby kupić solidniejszy model, który posłuży nam bezawaryjnie przez co najmniej kilka lat.

Pojemność, szybkość gotowania wody i utrzymanie ciepłej wody jak najdłużej

Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, kawy lub po prostu potrzebujesz ciepłej wody, na przykład po to, aby przygotować mleko modyfikowane dla maleństwa, wybór odpowiedniego czajnika elektrycznego może być kluczowy w zaspokojeniu tej potrzeby. Szczególnie w przypadku dobrej jakości herbat istotny jest zakres temperatury stosowanej wody. Zbyt gorąca woda może nie być odpowiednia dla delikatnych liści herbaty białej, zielonej czy oolong. Nowoczesne czajniki, nie dość, że działają bardzo szybko, to jeszcze dają możliwość precyzyjnego wyboru temperatury wody. To bardzo przydatna funkcja na co dzień. Równie interesującą opcją jest możliwość utrzymywania wysokiej temperatury wody nawet do godziny po wyłączeniu czajnika.

Stylistyka i dobre dopasowanie do wystroju wnętrza

W ostatnich latach Polacy pokochali dobry design. Z coraz większą starannością urządzają swoje kuchnie. Dlatego też także podczas wyboru czajnika warto przyjrzeć się jego stylistyce i dopasować ją do swojego wnętrza. W kuchniach w stylu minimalistycznym świetnie sprawdzają się czajniki szklane, z widocznym procesem grzania wody, ale też zupełnie gładkie srebrne czajniki wykonane ze stali nierdzewnej. Z kolei w kuchniach w stylu retro, o ciepłej stylistyce i kolorystyce, najlepiej prezentują się czajniki stylizowane na dawne lata, z fikuśną rączką i nieco zaokrąglonymi kształtami, z naniesionymi romantycznymi wzorami kwiatowymi, beżowymi lub pastelowymi odcieniami.

Czy cena czajnika elektrycznego jest skorelowana z jego jakością?

Tanie czajniki elektryczne czajniki elektryczne są często wykonane ze słabej jakości tworzywa sztucznego, które szybko się zużywa i eksploatuje. Niestety, nie są one wystarczająco trwałe, a plastikowa obudowa pozostawia dziwny posmak wyczuwalny w wodzie oraz jest podatna na gromadzenie się kamienia. Czajniki ze stali nierdzewnej są najlepsze, choć sporym powodzeniem cieszą się również czajniki ze szkła i ceramiki. W przypadku tego typu urządzeń AGD jakość zdecydowanie ma znaczenie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: