Mieszkanie na kredyt – o czym pamiętać przed złożeniem wniosku?

  • 26.03.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Mieszkanie na kredyt – o czym pamiętać przed złożeniem wniosku?
Nie masz wystarczających oszczędności na zakupienie własnego mieszkania? W takim przypadku warto pomyśleć o kredycie. O czym musimy pamiętać przed złożeniem wniosku o kredyt na mieszkanie?

Dzisiaj z kredytów mieszkaniowych możemy skorzystać w większości banków. Chociaż dzisiaj nie otrzymamy już korzystnego kredytu we frankach szwajcarskich, a także musimy dostarczyć 20% wkładu własnego, to jednak zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest nadal wysokie.

Kto może liczyć na kredyt mieszkaniowy?

Zacznijmy od tego, że nie każda osoba może pozwolić sobie na kredyt mieszkaniowy. Aby go uzyskać, musimy spełnić określone wymogi. Przede wszystkim musimy mieć odpowiednia historię kredytową, która obliczana jest na podstawie naszych wpływów oraz wydatków. Gdy zarabiamy minimalną pensję, niestety, nie możemy liczyć na kredyt na mieszkanie. Warto pamiętać o tym, że wysokość rat w takich kredytach wynosi zwykle od około 1 000 do 2 000 złotych miesięcznie. Możemy jednak wziąć kredyt z inną osobą, na przykład partnerem albo partnerką lub z kimś z rodziny.

Warto też wskazać, że duże znaczenie ma historia kredytowa. Jeśli spłacaliśmy nasze poprzednie zobowiązania terminowo, nasza historia będzie działała na naszą korzyść. W przeciwnym przypadku, gdy mamy udokumentowane długi, możemy spotkać się z odmową.

Wkład własny do kredytu hipotecznego

Kiedyś można było zaciągać kredyty hipoteczne bez posiadani wkładu własnego. Teraz, po zmianach w przepisach, są one już niezbędne. Wysokość wymaganego wkładu własnego w ostatnich latach rosła i obecnie znajduje się ona na poziomie 20% wartości nieruchomości. Warto wskazać, że istnieje sposób na zmniejszenie wkładu własnego, ale wymaga wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, które także są kolejnym kosztem.

Po dobry kredyt także do dewelopera!

Jeśli także interesuje cię sprzedaż mieszkań w Lublinie jest jednym z wielu miast, gdzie możemy wziąć kredyt nie tylko w banku lub u pośrednika finansowego, ale również bezpośrednio u dewelopera.

Grupa Tipmedia
Podziel się: