Otwarte ubezpieczenie grupowe – na czym polega?

  • 08.06.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Otwarte ubezpieczenie grupowe – na czym polega?
Polisa grupowa to jeden z popularniejszych produktów na rynku ubezpieczeń. Przystępują do niej zwykle osoby zatrudnione w jednym zakładzie pracy, ale także klienci tego samego banku czy salonu telefonii komórkowej. Towarzystwa Ubezpieczeniowe wiedzą jednak, że nie wszyscy utrzymują się z pracy na etacie, dlatego stworzyły rozwiązanie dla tzw. wolnych zawodów – jest nim otwarte ubezpieczenie grupowe.

 

Otwarte ubezpieczenie grupowe – do kogo dedykowana jest tego typu polisa?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę bardzo często decydują się na ubezpieczenie grupowe. Przystąpienie do niego jest dobrowolne, ale w wykupieniu takiej polisy pośredniczy pracodawca. Gwarantuje ona wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci, uszczerbku na zdrowiu czy hospitalizacji ubezpieczonego.

Jednak nie wszyscy wybierają pracę na etacie i nie każdy chce założyć własną działalność gospodarczą. W takiej sytuacji można zdecydować się na otwarte ubezpieczenie grupowe. Z rozwiązania takiego mogą skorzystać wszyscy ci, którzy uprawiają wolne zawody – fotografowie, muzycy, tłumacze, graficy, copywriterzy, dziennikarze. Tego typu polisa pozwala zabezpieczyć przyszłość zarówno samego ubezpieczonego, jak i jego rodziny.

Jaki jest zakres ubezpieczenia dla osób wykonujących wolne zawody?

Polisa taka może zostać dopasowana do potrzeb i wymagań danego klienta. W przeciwieństwie do ubezpieczenia grupowego oferowanego w zakładzie pracy można zmieniać jej zakres i wybrać wariant, który odpowiada danej osobie – i to także pod względem finansowym.

W wersji podstawowej polisa dedykowana dla freelancerów zapewnia wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci ubezpieczonego. Jednak warto zainwestować w szerszy zakres ochrony. Otwarte ubezpieczenie grupowe nie jest drogie, a dopłacając odpowiednią kwotę można liczyć na wsparcie finansowe także w sytuacjach takich jak:

  • trwały uszczerbek na zdrowiu

  • urodzenie dziecka

  • śmierć małżonka lub rodziców

  • poważna choroba, hospitalizacja.

Polisa taka może dotyczyć jednej osoby, ale można objąć nią także dziecko oraz innych członków rodziny.

Jeżeli myślisz o takiej formie ubezpieczenia, to jeszcze więcej dowiesz się o nim, wchodząc na https://rankomat.pl/zycie/otwarte-ubezpieczenie-grupowe-analiza-ofert-na-rynku.
 

Czy rzeczywiście opłaca się wybrać otwarte ubezpieczenie grupowe?

W związku z tym, że odszkodowanie z takiej polisy jest wypłacane w trudnych, życiowych sytuacjach, może okazać się ona na wagę złota. Mimo tego nie wszyscy będą usatysfakcjonowani warunkami otartych grupowych ubezpieczeń.

„Grupówki” – zarówno te w zakładach pracy, jak i otwarte – wyróżniają się niską składką. Jednak ich atrakcyjna cena wiąże się także z niewielką sumą ubezpieczenia. Oznacza to, że również samo odszkodowanie nie będzie imponujące – zwłaszcza w stosunku do tego, co gwarantują polisy indywidualne.

Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto przenalizować swoje oczekiwania, dostępny budżet i oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych. Pomóc może w tym https://rankomat.pl – porównywarka polis pozwoli ci podjąć decyzję i wybrać ubezpieczenie dopasowane do twoich wymagań i kieszeni.


 


 


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: