6 najbardziej przydatnych wtyczek do Chrome

 • 07.08.2018, 12:00
 • Grupa Tipmedia
6 najbardziej przydatnych wtyczek do Chrome
Chrome to jeden z produktów firmy Google – kolejny, który zdominował rynek. Google Chrome to oczywiście przeglądarka internetowa, która aktualnie jest wybierana przez 3 na 4 Polaków korzystających z internetu! Co spowodowało, że to właśnie ta przeglądarka zdobyła tak ogromne zainteresowanie? Jakie są najbardziej przydatne wtyczki, z pomocą których możemy rozszerzyć możliwości tej aplikacji?

Chrome zdecydowanym liderem

Ranking przeglądarek, z których korzystają polscy internauci, nie pozostawia złudzeń. Według raportu gs.statcounter.com za maj 2018 roku kolejność pod względem popularności wyglądała następująco:

 •         Google Chrome – 75,61 proc.;
 •         Mozilla Firefox – 8,24 proc.;
 •         Samsung Internet – 4,31 proc.

Powyższe zestawienie dotyczy wszystkich platform. Jak widać, Chrome deklasuje rywali, a z roku na rok jego przewaga rośnie.

 

Dlaczego wybieramy Google Chrome?

Trudno jednoznacznie to stwierdzić. Jeśli chodzi o porównanie możliwości przeglądarek, to w zależności od przeprowadzonego testu wyniki są bardzo różne. Nie ma zdecydowanego lidera. W najbardziej rozbudowanym teście przeglądarek (WebXPRT), przeprowadzonym przez redakcję Spider’s Web, wygrała przeglądarka Firefox. Z drugiej strony Chrome zdecydowanie najmniej obciążało procesor, a w teście sprawdzającym, jak przeglądarki radzą sobie z JavaScript, wygrała zdecydowanie przeglądarka Edge, produkt Microsoftu. Chrome ma wiele plusów, ale trudno jednoznacznie wyjaśnić, w jaki sposób zdobyło aż tak znaczną część rynku. W przypadku przeglądarek ogromne znaczenie mają rozszerzenia i w tym aspekcie najlepiej wypadają Firefox, Chrome i Opera. Idąc dalej – według eksperymentu przeprowadzonego w 2017 roku, w którym sprawdzono, jak z kwestiami bezpieczeństwa radzą sobie Google Chrome, Microsoft Edge i Internet Explorer, wyszło, że to właśnie Chrome zapewnia najlepszą ochronę dla użytkowników.

 

Najbardziej przydatne wtyczki do Google Chrome

Korzystając z wyszukiwarki Chrome, możemy używać również wielu rozszerzeń, które powinny usprawnić naszą pracę. Poniżej kilka przykładów:

 • Adblock Plus – wtyczka doskonale znana większości polskich internautów. Pozwala ona oczywiście blokować reklamy. Jej zdecydowanym plusem jest dopasowanie zarówno do mniej, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników – możemy dosyć dokładnie określić, co ma nam się wyświetlać. Wtyczka pozwoli nam wyeliminować z naszego widoku różne typy reklam.
 • Magic Actions for YouTube – wtyczka skierowana do osób, które często korzystają z Youtube. Jest ona lekka, a pozwala ustalić domyślną rozdzielczość odtwarzanych filmów, przełączenie pomiędzy trybem nocnym i dziennym czy też korzystać z trybu kinowego. Oczywiście na komputerze możemy oglądać telewizję również na inne sposoby, np. wykupując pakiet Canal + w UPC.
 • Mercury Reader – ta stosunkowo prosta wtyczka sprawi, że z pomocą jednego kliknięcia znikną z ekranu wszystkie rozpraszające elementy. Nie zobaczycie żadnych reklam pomiędzy akapitami. Pozostanie wam po prostu czysty tekst. Tworzymy optymalne warunki do czytania.
 • Awesome Screenshot – rozszerzenie umożliwia robienie zrzutów ekranu tego, co aktualnie widzimy na ekranie. Ma oczywiście większe możliwości niż klawisz PrtSc. Zrzut może dotyczyć jedynie fragmentu strony. Wtyczka umożliwia również dokonywanie prostej edycji.
 • Profile FB Visitors – oto wtyczka, o której krążą mity. Chcielibyście sprawdzić, kto odwiedzał Wasz profil na Facebooku? Ta wtyczka jest dostępna całkowicie za darmo i wam to umożliwi!
 • StayFocused – nie możesz skupić się na pracy ze względu na serwisy społecznościowe, serwisy informacyjne i inne internetowe rozrywki? Umieść na liście blokowanych domen adresy, które zajmują ci najwięcej czasu i określ, ile możesz na nie poświęcić dziennie. Po przekroczeniu limitu wtyczka zablokuje ci do nich dostęp!

 

Wtyczki na każdy problem?

Istnieją setki darmowych wtyczek do Google Chrome, które rozwiążą większość problemów, jakie napotykamy na co dzień. Kluczem jest jedynie znalezienie tej jednej, odpowiadającej naszym potrzebom.

Grupa Tipmedia
Podziel się: