Stylowy home office

  • 12.01.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Stylowy home office
Sytuacja na świecie skutecznie zmusiła nas wszystkich do całkowitej zmiany dotychczasowego sposobu pracy i nauki. Szkoły oraz biura znajdujące się w centrach miast zamieniliśmy na swoje cztery kąty. Tym samym nasze domowe zacisze, które dotąd kojarzyło się przede wszystkim z możliwością relaksu i chwili dla siebie, stało się także miejscem codziennego intensywnego działania. Chociaż w teorii nie brzmi to tak źle, to w praktyce niejednokrotnie dostarcza naprawdę wielu problemów. Bardzo szybko możemy się rozleniwić i utracić posiadaną dotychczas motywację. Jednak istnieje wiele sposobów na zwalczanie tego problemu, a jednym spośród nich jest moda! Być może sama zauważyłaś, że pracujesz znacznie wydajniej, jeżeli przebierzesz się z pidżamy. Jest to całkiem proste do wytłumaczenia – twój mózg kojarzy ją ze snem. Dlatego właśnie tak ważne jest zadbanie o odpowiedni strój na czas wykonywania obowiązków. Jak zatem połączyć wygodę wraz ze stylowym wyglądem?

Domowe zestawy

Praca w biurze bardzo często wiąże się z restrykcyjnym dress codem, którego należy przestrzegać. Wiele z nas wybiera wówczas damskie garnitury lub zestawy składające się ze spódnicy oraz marynarki. Wpisują się one w wyznaczone wymagania, a także są niezwykle proste w stylizacji. Wystarczy dobrać do nich białą koszulę, szpilki w kolorze nude oraz torebkę-kuferek. Pozostając na czas pracy w domu, możemy odpuścić sobie aż tak elegancki wygląd, ale nie musimy rezygnować z uniwersalności zestawów. Dzięki nim będziemy wyglądać minimalistycznie, a przede wszystkim schludnie. Wtedy nie zaskoczy nas nawet najbardziej niespodziewana wideokonferencja. Szczególnie popularne są połączenia dresowe w jednolitym, neutralnym kolorze. Może być to chociażby ponadczasowa czerń, jak i modny camel. Jeżeli chcesz postawić na coś mniej klasycznego, wybierz ciemną zieleń lub pastelowy odcień fioletu bądź błękitu. Nieco mniej sportową alternatywą są komplety dzianinowe. Zazwyczaj składają się ze spodni z lekko rozszerzaną nogawką oraz swetra, niekiedy także topu na ramiączkach. Dzięki nim unikniesz zastanawiania się nad tym, co założyć dzisiaj, a zawsze będziesz wyglądać dobrze.

Sukienki w innym wydaniu

Wiele kobiet wychodząc do pracy zamiast po spodnie, sięga po sukienki. Nic dziwnego, jest to jeden z najbardziej kobiecych elementów garderoby, który na dodatek posiada naprawdę wiele obliczy. Jeżeli sama jesteś ich miłośniczką, zdecydowanie nie powinno się to zmieniać na czas pracy zdalnej! Oczywiście twoim pierwszym wyborem nie musi być ołówkowa, formalna sukienka, w której chodziłaś do biura. Tym razem możesz postawić na coś zupełnie odmiennego. Dużo lepszym rozwiązaniem będą luźne, nieograniczające ruchów kroje. Dzięki temu będziesz mogła wygodnie usiąść przy biurku lub na kanapie, jeżeli ta stała się twoim ulubionym miejscem pracy. Bez problemu znajdziesz wiele różnych modeli, które spełniają to priorytetowe kryterium komfortu. Jedną z licznych możliwości są sukienki o bardzo modnym fasonie oversize. Znajdują się pośród nich te przypominające powiększone koszulki lub bluzy, które są znacznie cieplejsze. Odpowiednie na zbliżające się miesiące zimowe są sukienki dzianinowe, najlepiej z golfem. Wpisują się one w trendy już od kilku sezonów, a poza tym są niezwykle przyjemne w noszeniu. Dzięki takiej charakterystyce stają się idealnym rozwiązaniem na okres spędzony na home-office.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: