Moda na oldtimery

  • 27.07.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Moda na oldtimery
Klasyczne auta wracają do łask, a osób interesujących się nimi jest coraz więcej. Jest to nie tylko hobby, ale też swego rodzaju inwestycja. Posiadanie samochodu zabytkowego to jednak nie same przywileje, na właściciela klasyka czekają też obowiązki.

Ubezpieczenie na innych zasadach

Jak podaje portal motoryzacyjny AutoCentrum, liczba samochodów poruszających się po świecie w roku 2017 przekroczyła 1,1 miliarda. Oznacza to tyle, że na 6,5 mieszkańca Ziemi przypada jeden samochód. Co prawda jest to średnia, przy założeniu, że na kuli ziemskiej żyje obecnie ok. 7,3 mld ludzi, jednak mimo wszystko liczba ta może przerazić. Widać więc, że w dzisiejszych czasach samochód to rzecz powszechna, bez którego sporo z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania.

Stare samochody jednak nie są kupowane z myślą o użytkowaniu ich na co dzień. Wielu kierowców porusza się nimi sezonowo, a przez znaczną część roku przechowuje je w garażu. Wpływa to na ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem takiego pojazdu. Jedną z korzyści posiadania samochodu zabytkowego jest możliwość wykupienia polisy OC na określony czas. Można zatem wykupić ubezpieczenie na okres krótszy niż rok, np. pół roku, jest jednak jeden warunek – musi to być minimum miesiąc. Tego typu praktyki są bardzo popularne na zachodzie Europy. Firmy takie jak Lancaster Insurance oferują tam specjalne ubezpieczenia dla klasyków pod nazwą Classic car insurance. Dzięki temu osoby chcące jeździć oldtimerem jedynie przez 3 miesiące a przez pozostałą część roku stacjonować go pod dachem, mogą z tego pakietu śmiało skorzystać. Szczegóły pod adresemhttps://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.

Klasyk to coś więcej niż tylko samochód

Chęć zakupienia zabytku pojawia się nie tylko u osób chcących zarobić czy szukających auta do jazdy na co dzień. Często na zakup tego typu pojazdu decydują się prawdziwi pasjonaci motoryzacji, dla których znaczenie ma ich unikatowość i ciekawa historia. Dlatego ludzie, którzy widzą w oldtimerach coś więcej niż pieniądz, tak chętnie spotykają się na zlotach i zjazdach z innymi osobami, które podzielają ich pasje.

Bez względu na przyczynę zakupu klasycznego samochodu, warto się o niego odpowiednio zatroszczyć. W razie, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji drogowej koszty remontu mogą być tak duże, że właściciel nie będzie w stanie im sprostać. Wtedy z pomocą przychodzi ubezpieczyciel, które wszelkie koszty finansowe bierze na siebie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: