Będzie trzecie kąpielisko w Okunince

  • 12.11.2020, 10:39
  • TWA
Będzie trzecie kąpielisko w Okunince
Od przyszłego sezonu letniego wczasowicze, którzy przyjadą nad Jezioro Białe, będą mieli do dyspozycji nie dwa, a trzy gminne kąpieliska. Choć do wakacji jeszcze prawie osiem miesięcy, samorząd już rozpoczął niezbędne przygotowania.

Trzecie kąpielisko zostanie utworzone na 90-metrowym odcinku plaży od Rusałki w stronę sosen.

- Liczyliśmy na to, że może prywatni przedsiębiorcy je utworzą, ale najwyraźniej im na tym nie zależy. Natomiast jest potrzeba stworzenia nowych miejsc, w których turyści będą mogli bezpiecznie się kąpać. Od dawna zwracali nam na to uwagę – tłumaczy sekretarz gminy Marta Wawryszuk.

Urzędnicy już kompletują niezbędne dokumenty, by je wysłać do instytucji, które wydają zgodę na tworzenie kąpielisk. Będzie się to wiązało z wyższymi, nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych, kosztami zabezpieczenia sezonu wakacyjnego nad Jeziorem Białym.

- Samo badanie wody nie jest wielkim obciążeniem, podobnie jak ustawienie dodatkowych znaków informacyjnych. Najwięcej wydamy na dodatkowych ratowników. Tego odcinka będą musiały strzec dwie osoby. Nie przeliczaliśmy całkowitych kosztów, ale myślę, że mogą być wyższe o około 20-30 tys. zł w sezonie w porównaniu do tegorocznych – dodaje Wawryszuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe