Biskupski wicemistrzem Polski

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Michał Biskupski w rozegranych w Poznaniu zapaśniczych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 23) w stylu klasycznym. W finale reprezentant Cementu Gryfa Chełm uległ swojemu rówieśnikowi Kacprowi Gajdzie z AKS-u Piotrków Trybunalski.

W tegorocznym młodzieżowym krajowym czempionacie do rywalizacji stanęło 57 zawodników z 24 klubów. Na tak małą frekwencję niewątpliwie miała wpływ pandemia koronawirusa, która zatacza coraz większe kręgi.

- Michał był naszym jedynym reprezentantem podczas mistrzostw w Poznaniu. Jego występ do końca stał pod znakiem zapytania, gdyż nasz zawodnik był przeziębiony. W takiej sytuacji trudno było o jego maksymalną formę. Medal zdobył, bo pokazał wielkie serce do walki – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.

W swojej premierowej konfrontacji na matach w Poznaniu Biskupski, startujący w kategorii wagowej 67 kg, pokonał przez przewagę techniczną (8:0) Konrada Makowskiego z Orlika Wierzbica. W drugiej, niezwykle zaciętej walce, chełmianin uporał się z Łukaszem Sochą z AKS-u Piotrków Trybunalski, zwyciężając 3:2. Ta wygrana dała Biskupskiemu awans do finału, zapewniając jednocześnie medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W pojedynku o złoto sposób na reprezentanta Cementu Gryfa Chełm znalazł Kacper Gajda, również zawodnik AKS-u Piotrków Trybunalski, który wygrał przez przewagę techniczną (9:0). Podium uzupełnił zapaśnik SKS-u Unii Swarzędz Sebastian Nowicki. W tej kategorii wagowej rywalizowało dziesięciu zawodników.