Zatłukł taboretem współwięźnia

  • 10.11.2020, 09:19 (aktualizacja 13.11.2020, 08:01)
  • (apm)
Zatłukł taboretem współwięźnia
Kamil K. podczas awantury zaatakował współwięźnia metalowym taboretem. Tłukł go także w głowę. Zmasakrowany mężczyzna nie przeżył. Za zabójstwo 27-latkowi grozi dożywocie.

Do tragedii doszło w Zakładzie Karnym we Włodawie we wtorek (3 listopada). Pomiędzy mężczyznami ponoć wywiązała się awantura, która po chwili przerodziła się w bójkę. W jej trakcie 27-latek chwycił za metalowy taboret i zaatakował nim kompana z celi. Poszkodowany doznał tak poważnych obrażeń, że zmarł.

Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie, powiedziała Faktom24, że próby ratowania życia ofiary ataku przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, kontynuowane przez zespół pogotowania ratunkowego, nie przyniosły rezultatu.

- Kamil K., działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, dokonał zabójstwa w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów metalowym taboretem, czym spowodował u niego liczne obrażenia i śmierć – poinformowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

27-latek przyznał się do zabójstwa. Grozi mu za to kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna usłyszał także drugi zarzut – spowodowania obrażeń u innego współwięźnia z Zakładu Karnego we Włodawie. W lipcu tego roku oblał go gorącą wodą z czajnika i poparzył.

Śledczy, ze względu na początkowy etap postępowania, nie zdradzają żadnych szczegółów wtorkowego zdarzenia. Nie wiadomo, co było przyczyną tak brutalnego ataku 27-latka na współwięźnia. Jest to obecnie szczegółowo analizowane.

- Trwają czynności wyjaśniające, które prowadzi specjalny zespół powołany przez dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Lublinie. Postępowanie prowadzi również prokuratura. Dopiero po ich zakończeniu będziemy mogli przekazać informacje w tej sprawie – poinformował nas por. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie.

- Kamil K. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. To działanie zamierzone, mimo że przebywa już w zakładzie karnym. Jest wtedy do dyspozycji prokuratury – wyjaśnia prokurator Kępka.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe