Potrzebna pomoc dla weterana

  • 05.11.2020, 08:15
  • Marcin Petruk
Potrzebna pomoc dla weterana
Tego dnia rodzina pana Przemysława nie zapomni do końca życia. Żołnierz, weteran misji w Afganistanie, uległ poważnemu wypadkowi podczas szkolenia na poligonie. Ta tragedia zmieniła dotychczasowe życie całej rodziny. Na szczęście z pomocą pospieszyli koledzy z wojska...

Tragedia wydarzyła się na poligonie w Żaganiu.

- Trwały ćwiczenia, kolejne z wielu, jakie saperzy z 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki mieli za sobą. Powietrze drgało od symulowanych wybuchów aż do momentu, w którym dwaj żołnierze wjechali samochodem wojskowym na obiekt, który eksplodował! Jeden z nich stracił nogę.... Przemysław Tapałaj - weteran dwóch misji w Afganistanie w 2011 roku i na przełomie 2012-2013... Żołnierz, który swoją służbę rozpoczął 11 lat temu i ani przez chwilę nie oszczędzał się w tej trudnej i wymagającej walce o pokój i bezpieczeństwo świata, ale też swoich bliskich - czytamy w opisie zbiórki, jaką zorganizowała Fundacja "Pomoc dla Weterana".

Pan Przemysław jest mężem i ojcem dwóch córek. To osoba bardzo lubiana przez swoich kolegów z wojska, którzy pierwsi napisali do fundacji z prośbą o pomoc.

- Nie wahaliśmy się ani przez moment, bo nie sposób przejść obojętnie wobec tragedii, która spotkała żołnierza, weterana, ale przede wszystkim dobrego człowieka - podkreślają przedstawiciele fundacji. - Jesteśmy po rozmowach z Przemkiem i jego żoną, jesteśmy gotowi na to, aby pomóc im choć w minimalnym stopniu pokonać trudności związane z zaspokajaniem potrzeb życiowych i zaopatrzeniem ortopedycznym... Trudne zadanie, nie na dzień, czy dwa, ale wymagające czasu, delikatności i sporych nakładów finansowych. Przemek i jego rodzina przeżywają teraz bardzo ciężkie chwile.

Fundacja zbiera fanty na licytację, z której dochód zostanie w całości przeznaczony na rzecz pana Przemka. Można wpłacać też datki na konto organizacji: Fundacja Pomoc dla Weterana, Os. Wzgórze 36/427-530 Ożarów, Bank Pekao S.A. nr konta 16 1240 2773 1111 0010 9639 0754, w tytule przelewu: "darowizna dla Przemka".

Marcin Petruk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe