Mieszkańcy Polnej się cieszą

  • 04.11.2020, 09:30
  • AN
Mieszkańcy Polnej się cieszą
Udało się! Po prawie dwóch latach przepychanek z urzędnikami z ratusza i wielu pomysłowych akcjach mieszkańców chełmianie z Polnej doczekali się utwardzenia drogi. - Mamy nadzieję, że przetarliśmy szlak innym mieszkańcom - nie kryje radości pan Paweł, jeden z protestujących.

- Poruszenie w związku utwardzaniem naszej drogi wśród sąsiadów było wręcz ogromne. Jedni wyglądali z okien, drudzy wyszli na ulice, a jeszcze inni wspięli się na swoje płoty, żeby powitać drogowców, którzy tego dnia byli niczym odkrywcy Atlantydy i przybyli na niezbadany ląd... - relacjonuje prace drogowe na swojej ulicy nasz rozmówca.

Miasto przywiozło i gruz (kilka dni po akcji „Gruz złotem dla miasta” - nieźle!), i frez asfaltowy i znalazło nawet pieniądze na wykupy działek.

- Dostaliśmy informację, że we wrześniu urzędnicy rozpoczęli rozmowy z częścią sąsiadów, przez których działki ma przebiegać droga – ta prawdziwa, asfaltowa. Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło już z górki, a jeśli zobaczymy asfalt przed wyborami, to drogowców przywitamy wiankami - obiecuje pan Paweł.

Mieszkańcy mają też nadzieję, że „przetarli szlak” pozostałym mieszkańcom Chełma, którzy mają problem z dojazdem do swoich posesji, że nie będą oni zlekceważeni tak jak ci z ul. Polnej.

- Płacicie podatki i nie dajcie sobie wmówić, że to z wami jest coś nie tak. Mamy prawo wymagać - zapewniają mieszkańcy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe