Dworek znów pod młotek

  • 03.11.2020, 09:39
  • DBEZ
Dworek znów pod młotek
W grudniu, niemal pod choinkę, ktoś bogaty będzie mógł sobie kupić zabytkowy dworek w Sielcu. Taka gratka nie zdarza się często, ale ta cena...

Dworek w Sielcu przeznaczony na sprzedaż stoi na działce o powierzchni ponad 1,5 ha. Ostatnio mieściła się w nim szkoła podstawowa. Sprzedawany jest wraz z sąsiadującą działką. Pierwszy przetarg, który planowany był na 25 września, nie doszedł do skutku. Nikt nie złożył oferty kupna. Cena wywoławcza wynosiła ponad 934 tys. zł. To zniechęciło potencjalnych kupców. Być może na brak zainteresowania miała wpływ również sytuacja epidemiologiczna w kraju. Taką nieruchomość zwykle kupuje się z myślą o prowadzeniu działalności np. restauratorskiej i hotelarskiej. Podczas pandemii to mało pewny biznes.

- Ogłosiliśmy drugi przetarg, w którym cena została obniżona o 10 procent - informuje wójt gminy Joanna Jabłońska. Tym razem cena wywoławcza wynosi nieco ponad 841 tys. zł.

Dworek w Sielcu został wzniesiony w stylu klasycystycznym w II połowie XIX wieku. Jest to budynek parterowy z użytkowym poddaszem, zbudowany na planie prostokąta. Ma asymetryczny rozkład oraz wielospadowy dach z blachy. Nie jest podpiwniczony. Wewnątrz zachowały się wyjątkowe kręcone schody, podłogi i drzwi z lat świetności dworu. Położony jest na terenie parku, objętego również ochroną konserwatorką, założonego w 1876 r., którego główną część stanowi aleja wiekowych jesionów. W skład drzewostanu parkowego wchodzi około 250 drzew z 11 gatunków. Przy wjeździe na teren parku ustawiona jest barokowa figura NMP Assunty.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe