Mieszkańcy wzywają prezydenta do działania

  • 03.11.2020, 09:24 (aktualizacja 06.11.2020, 07:57)
  • AN
Mieszkańcy wzywają prezydenta do działania
W kamienicy przy ul. św. Mikołaja 12 żyje się ciężko. Mieszkańcy bezskutecznie walczą o poprawę warunków lokalowych. Ostatnia odpowiedź z ratusza oburzyła lokatorów i sprowokowała do napisania kolejnego pisma, tym razem skierowanego już bezpośrednio do prezydenta.

- Od lat słyszymy o braku możliwości wykonania jakiegokolwiek remontu ze względu na nieunormowany status własności niektórych mieszkań tejże kamienicy. To jest zwykła ignorancja władz miasta i lekceważenie codziennych problemów mieszkańców podobnych kamienic - tłumaczą rozgoryczeni mieszkańcy.

Chodzi o wymianę okien na klatkach schodowych, podłączenie instalacji centralnego ogrzewania w budynku, termomodernizację kamienicy i dokończenie remontu balkonów. Zdeterminowani chełmianie wzywają prezydenta Chełma do podjęcia radykalnych kroków w celu poprawy sytuacji bytowej.

Mówią wprost o wypadających oknach, które są zagrożeniem zarówno dla samych mieszkańców, jak i przechodniów. Ponadto wspominają, że na centralne ogrzewanie czekają od 2003 roku.

Jak poinformował nas Dominik Gil z gabinetu prezydenta, Urząd Miasta Chełm podjął działania zmierzające do poprawy warunków mieszkaniowych w lokalach komunalnych przy ul. św. Mikołaja 12.

- Z uwagi na fakt, że nieruchomość ta w części stanowi własność osób fizycznych, wszczęto postępowanie zmierzające do nabycia tej części własności na rzecz Skarbu Państwa - tłumaczy. - Z chwilą zakończenia powyższych miasto będzie mogło wystąpić o techniczne warunki przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej i planować prace remontowe.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe