Ścieżki rowerowej nie będzie

  • 30.10.2020, 08:26
  • AN
Ścieżki rowerowej nie będzie
Mieszkańcy osiedla Działki cieszyli się, że także po osiedlu będą mogli bezpiecznie przemieszczać się rowerami. Niestety, miasto zmieniło swoje plany. Ścieżki rowerowej przy Batorego nie będzie.

- Przechodziłam ostatnio ulicą Batorego i obserwowałam, jak przebiegają prace remontowe. Niestety, wydaje mi się, że nie wyglądają tak, jak powinny. Jakiś czas temu czytałam, że miasto planuje wybudowanie tam trasy dla rowerów. Z placu budowy jednak nie wynika, aby miała ona w ogóle powstać - tłumaczy nasza Czytelniczka.

Uważna mieszkanka osiedla ma rację. Zakres zadania został zmieniony.

- Rzeczywiście, w planie remontu była budowa ścieżki rowerowej. Jednak z przyczyn formalno-prawnych miasto zrezygnowało z tej części inwestycji - tłumaczy Wojciech Wójcik z gabinetu prezydenta.

Próbowaliśmy się dowiedzieć, co kryje się pod określeniem "przyczyn formalno-prawnych", jednak nie uzyskaliśmy szczegółowych informacji z ratusza. Wojciech Wójcik obiecał ustalić to w wydziale, jednak wiedzy tej nam nie przekazał.

- Szkoda, że miasto zrezygnowało z tego pomysłu. Wydaje mi się, że ścieżki rowerowe to fajna alternatywa na ekologiczne przemieszczanie się po mieście, więc powinno być ich jak najwięcej - dodaje nasza Czytelniczka.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe