„Ekonomy” najlepsze w województwie

Sukces reprezentacji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Drużyna dziewcząt prowadzona przez Sebastiana Koguta okazała się najlepsza w finale wojewódzkim Drużynowej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Chełmskie zawodniczki trzykrotnie plasowały się w najlepszej trójce poszczególnych konkurencji.

Świetny występ w biegu na 800 metrów zanotowała Weronika Urban, która z czasem 2:48,24 sek. jako druga minęła linię mety. Na tej samej pozycji uplasowała się również sztafeta ZSEiM startująca na dystansie 4x100 m. Drużyna w składzie: Martyna DaszukUrszula ZawrotniakPatrycja Mazurek i Weronika Pszczoła ukończyła wyścig w 54,81 sek. Ta ostatnia zawodniczka zajęła także trzecie miejsce w biegu na 100 m, uzyskując czas 13,64 sek. Pozostałe reprezentantki ZSEiM plasowały się w swoich konkurencjach tuż za podium, dzięki czemu podopieczne Sebastiana Koguta zwyciężyły klasyfikację drużynową.

Wśród chłopców świetny występ zanotowali Adam Kowalski i Adrian Kasietczuk. Ten pierwszy, z wynikiem 155 cm, wygrał konkurencję skoku wzwyż. Z kolei Kasietczuk, reprezentujący na co dzień barwy chełmskiego Agrosu uplasował się na drugim miejscu w biegu na 100 m. Nieco gorzej poszło pozostałym reprezentantom ZSEiM. W ostatecznym rozrachunku placówka ta została sklasyfikowana w „drużynówce” na piątym miejscu.

W finale wojewódzkim Drużynowej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej ZSEiM reprezentowali: w biegu na 100 m: W. Pszczoła, P. Mazurek, Martyna Krzeszczyk, A. Kasietczuk, Sebastian Wójtowicz i Michał Dobosz, w biegu na 400: U. Zawrotniak, Klaudia WilgockaGrzegorz Szewczuk i Paweł Alikowski, w biegu na 800 m: W. Urban i Kaja Gawdzińska, w biegu na 1500 m: Łukasz Klekotiuk, w skoku w dal: M. Daszuk, Paulina KuczyńskaKinga Klempka i Kamil Kruk, w skoku wzwyż: A. Kowalski, w pchnięciu kulą: Julia HałajKlaudia GuzAnna BłaziakEryk KrukMarek Kruk i Jakub Wygadańczuk, w sztafecie 4x100 m dziewcząt: M. Daszuk, U. Zawrotniak, P. Mazurek i W. Pszczoła, w sztafecie 4x100 m chłopców: A. Kasietczuk, S. Wójtowicz, M. Dobosz i G. Szewczuk. Opiekunami lekkoatletów z „ekonomów” byli: S. Kogut, Marcin Oszust i Piotr Moliński.