Wydział komunikacji pracuje normalnie

  • 29.10.2020, 09:00
  • AN
Wydział komunikacji pracuje normalnie
Choć urząd miasta z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19 zamknął się na bezpośredni kontakt z petentem, wydział komunikacji nadal obsługuje mieszkańców bezpośrednio. Chcesz zarejestrować nowo kupione auto? Nie ma sprawy.

Wydział komunikacji pracuje w formule wprowadzonej w połowie lipca tego roku. We wszystkie dni tygodnia oprócz wtorku (godz. 8.30) od godz. 7.30 można pobrać numer z godziną załatwienia sprawy. Jak przekonują urzędnicy, nie ma potrzeby przychodzić wcześniej, ponieważ rozdysponowanie numerków zajmuje maksymalnie 10 minut. Interesanci umawiani są na konkretną godzinę w odstępach co 10-15 min. By zarejestrować pojazd, wystarczy przyjść na umówioną godzinę. Złożenie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami trwa kilka minut. Odbiór decyzji o rejestracji czasowej pojazdu oraz pozwolenie czasowe (tzw. "miękki dowód") wydawane są z reguły w tym samym dniu. Takie rozwiązanie ma zapobiegać tworzeniu się kolejki w budynku i zmniejszać ryzyko związane z zakażeniem się COVID-19.

- Pamiętajmy przy tym, że przychodząc do wydziału komunikacji, obowiązkowo musimy mieć zasłonięte usta i nos, zachowywać bezpieczny dystans min. 1,5 m odległości od innych osób i dezynfekować ręce - informuje ratusz. - W holu wydziału przy ul. Lubelskiej 63 może przebywać w jednym czasie maksymalnie pięć osób.

Niezbędne wnioski do wypełnienia są dostępne na stronie www.chelm.pl oraz na korytarzu w wydziale.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe