W maseczce czy bez?

  • 26.10.2020, 10:46 (aktualizacja 27.10.2020, 10:43)
  • MP
W maseczce czy bez?
Jazda samochodem w maseczce wzbudza wśród kierowców oraz pasażerów spore kontrowersje. Sytuacja pandemiczna jest na tyle dynamiczna, że wiele osób nie wie, czy i kiedy należy ją w aucie zakładać. Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, które weszło w życie 17 października, doprecyzowało w końcu przepisy.

Przed wejściem w życie tego  rozporządzenia kierowcy nie musieli zakładać maseczek, jeśli podróżowali samotnie lub z osobami zamieszkującymi to samo gospodarstwo domowe. Winnych przypadkach maski musieli mieć założone wszyscy siedzący w samochodzie.

Od 17 października to się zmieniło. Nowe przepisy znoszą ten obowiązek dla wszystkich podróżujących samochodami osobowymi. W zmienionym rozporządzeniu nie ma już mowy o "osobach niezamieszkujących lub niegospodarujących wspólnie". Oznacza to, że maseczki w aucie nie musimy zakładać nawet wtedy, gdy jedziemy z kimś, kto z nami nie mieszka.

Ministerstwo przypomina jednak, że maseczkę należy ze sobą wozić po to, aby założyć ją po wyjściu z samochodu. Komenda Główna Policji zapowiada, że funkcjonariusze mają bardziej rygorystycznie podchodzić do zakrywania ust i nosa, stosując więcej kar, a nie tylko pouczenia.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe