Na Styrtową nutę...

  • 23.10.2020, 13:15
  • GD
Na Styrtową nutę...
Ukazała się najnowsza płyta kapeli folkowej Styrta. Fani czekali na nią trzy lata. Na krążku „Tak to bywało” znajdziemy 13 melodyjnych i wpadających w ucho utworów.

Płytę nagrywali: kierownik kapeli Krzysztof Darmochwał (akordeon), Olga Kister (śpiew), Katarzyna Hać (śpiew, flet), Patrycja Chwała (śpiew), Martyna Garbińska (skrzypce), Paweł Wojtal (flety, śpiew), Mateusz Kołtun (gitara basowa, śpiew), Zbigniew Sobstyl (gitara) i Jerzy Czajkowski (instrumenty perkusyjne).

- Materiał mieliśmy gotowy już dawno, ale z różnych przyczyn płyta została wydana dopiero w miesiącach wakacyjnych bieżącego roku. Nasza publiczność mogła już usłyszeć na koncertach praktycznie wszystkie utwory z tego krążka, które teraz nieco różnią się aranżacjami - opowiada Krzysztof Darmochwał.

„Tak to bywało” to trzeci krążek w dorobku kapeli. Wcześniej ukazały się: Folk Boso (2011) oraz "Styrta po kolędzie" (2015). Na najnowszej płycie usłyszymy melodie ukraińskie i ze wschodniej Polski. Wśród kompozycji znajduje się m.in. pięć utworów autorskich kapeli. Wydanie zostało wzbogacone materiałem z sesji zdjęciowej oraz bardzo ciekawą i nieszablonową oprawą plastyczną.

- O płytę można pytać u członków kapeli, w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, jak również poprzez naszą stronę na Facebooku - mówi Krzysztof Darmochwał.

Kapela folkowa Styrta powstała w 2002 roku. W swojej twórczości inspiruje się folklorem muzycznym regionu lubelskiego oraz południowo-wschodniej części Polski, a także folklorem mniejszości narodowych zamieszkujących ziemie polskie: Ukraińców i Łemków. W swoim repertuarze ma również utwory własne.

Skład kapeli zw ciągu osiemnastu lat zmieniał się wiele razy. Teraz w Styrcie występują: Krzysztof Darmochwał, Paweł Wojtal i Mateusz Kołtun, a także Mateusz Korzeniowski (perkusja), Natalia Siewak (skrzypce), Beata Fornalska (wokal). Zespół poszukuje do składu jeszcze gitarzysty.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe