Plaża pod okiem wielu kamer

  • 23.10.2020, 10:45
  • DBEZ
Plaża pod okiem wielu kamer
Wandale i złodzieje w tym roku ostro przesadzili nad zalewem Dębowy Las. Miarka się przebrała, gdy ktoś zaczął rozbierać kostkę brukową i spalił bojki wyznaczające strefy kąpieliska.

Gmina Żmudź zainwestowała w rozbudowę monitoringu nad zalewem "Dębowy las". Trzynaście nowych kamer obejmie swoim nadzorem całą plażę, pole namiotowe, wiaty i pomosty.

- Nad zalewem były już wcześniej kamery, ale nie do końca spełniały swoją rolę. Dochodziło do dewastacji budynków i innych aktów wandalizmu - mówi wójt Edyta Niezgoda.

Gmina dłużej nie mogła pozwalać na rozbieranie kostki brukowej, ułożonej w pobliżu drewnianych budynków i przy drogach dojazdowych. Ktoś korzystał z tego, że plaża jest na uboczu, osłonięta lasami. Doszło do tego, że latem wandale wyjmowali bojki z wody i palili je w ognisku. Gmina ponosiła z tego powodu duże straty finansowe, a ustalenie sprawców było bardzo trudne. Nowy system na to ułatwić, bo będzie rejestrował wszystkie pojazdy wjeżdżające na teren zalewu. Nowe kamery mają funkcję nagrywania także w nocy, a dodatkowo zamontowano nowe lampy włączające się na fotokomórkę. Wszystko to razem ma zadziałać prewencyjnie i odstraszyć potencjalnych złodziei i wandali. Zakupiono także nowe rejestratory oraz zainwestowano w rozbudowany system alarmowy z powiadamianiem telefonicznym każdego incydentu. Koszt inwestycji to 18 tys. 500 zł.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe