Kościół w Kodymie poświęcony

  • 23.10.2020, 08:37 (aktualizacja 23.10.2020, 08:39)
  • AN
Kościół w Kodymie poświęcony
10 października w Kodymie na Podolu odbyło się poświęcenie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego. To świątynia, którą - dzięki wsparciu rodaków - wybudował na Ukrainie ks. Łukasz Gron z Chełma.

W uroczystości wziął udział biskup Stanisław Szyrokoradiuk z Odessy, który poświęcił nowo wybudowany kościół. 

- Kolejny raz dziękujemy Bogu za to wszystko, co od niego otrzymaliśmy. Za każdą dobroć i za każde błogosławieństwo. Kościół powstał tylko i wyłącznie dzięki wsparciu z Polski, USA, Austrii i Niemiec,głównie z Archidiecezji Lubelskiej i rejonu Chełma - podkreśla ks. Gron. - Dziękuję za wsparcie ks. Tomaszowi z Kalifornii i rodzinie Skalskich z Chełma oraz rodzinie Swarowskich z Korostyszewa k. Żytomierza, za tańszy granitowy ołtarz i ambonkę oraz półki granitowe i tablice do kościoła.

Budowa świątyni trwała trzy lata. Koszt tej inwestycji to 300 tys. zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe