Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Cerkiew piękna, płot ohyda

Płot z płyty paździerzowej, połamany i mało estetyczny okala odnowioną cerkiew św. Trójcy w Dubience. - Nawet najpiękniejsza budowla, gdy jest dookoła zabita deskami, nie zdobi okolicy - mówi jeden z mieszkańców.
Cerkiew piękna, płot ohyda

Cerkiew św. Trójcy w Dubience jest jedną z atrakcji Dubienki. To unikalny obiekt leżący na szlaku turystycznym "Śladami wschodniosłowiańskiej tradycji". Turyści oglądają z zachwytem piękną świątynię i niestety - nie mają, jak zrobić sobie zdjęcia na jej tle. Wokół jest płot, przez który niewiele widać. W dodatku ogrodzenie jest w opłakanym stanie. W wielu miejscach jest połamane, więc jeśli ktoś chce wejść na teren cerkwi, zrobi to bez trudu. Płot więc nie tylko szpeci, ale też nie chroni przed wandalami.

Świątynia podlega administracyjnie parafii prawosławnej w Chełmie.

- Prace remontowo-konserwatorskie zostały zakończone. Ostatnim etapem ukazania piękna świątyni jest zagospodarowanie terenu oraz budowa ogrodzenia. W tym wymiarze, póki co, nie posiadamy funduszy - wyjaśnia ks. Jarosław Szczur z parafii prawosławnej Jana Teologa w Chełmie.

Parafia musi więc samodzielnie wygospodarować pieniądze na zagospodarowanie otoczenia cerkwi w Dubience.

- Ufam, że uda się jak najszybciej otworzyć cerkiew dla mieszkańców Dubienki oraz licznych turystów. Pozostajemy w stałym kontakcie z wójtem gminy Dubienka - zapewnia ks. Szczur.

Najpilniejszym zadaniem, właściwie do wykonania na już, jest demontaż tymczasowego ogrodzenia, wykonanie opaski z kostki i jeśli będą na to pieniądze - iluminacji świetlnej. Prace te zostaną zwieńczone oficjalnym, modlitewnym otwarciem świątyni, które jest planowane na wiosnę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama