Radny wnioskuje o remont

  • 20.10.2020, 11:58
  • AN
Radny wnioskuje o remont
Mieszkańcom osiedla Działki nie podoba się stan nawierzchni na ul. Litewskiej i Hrubieszowskiej. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się z radnym Kamilem Błaszczukiem, który zawnioskował do władz miasta o zaplanowanie remontu obydwu ulic.

Hrubieszowska i Litewska to jedne z głównych tras komunikacyjnych osiedla Działki. Obecnie, z uwagi na remont DK12, odbywa się tamtędy ruch tranzytowy, który znacząco dewastuje stan nawierzchni obu ulic.

- Przebudowa DK12 to zadanie, które było niezbędne do wykonania i cieszy wszystkich, dlatego też mieszkańcy osiedla przyglądają się temu ze zrozumieniem, choć z niepokojem patrzą w przyszłość - tłumaczy radny Błaszczuk. - Obawiają się, że po wykonaniu remontu DK12 stan ulic Litewskiej i Hrubieszowskiej będzie utrudniał im dojazd do domów i pracy.

Radny skierował do władz miasta zapytanie o to, czy samorząd dysponuje ważnymi projektami na remonty ul. Hrubieszowskiej i ul. Litewskiej, które pozwoliłyby na późniejsze aplikowanie o fundusze zewnętrzne. Jeśli samorząd nie posiada takowej dokumentacji, radny prosi o pochylenie się nad tą kwestią i rozpoczęcie prac związanych z opracowaniem projektów.

- Jednocześnie, w związku z bardzo licznymi sygnałami od mieszkańców, proszę o ujęcie zadań związanych z remontem ul. Hrubieszowskiej i ul. Litewskiej w planach inwestycyjnych miasta Chełm - podsumowuje swoją interpelację radny Błaszczuk.

Do sprawy wrócimy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe