Lwowska i Hutnicza szykowane do remontu

  • 19.10.2020, 10:36
  • AN
Lwowska i Hutnicza szykowane do remontu
Urząd przymierza się do remontu Lwowskej i Hutniczej i dopiero teraz szuka wykonawcy. Szkoda, że postępowania nie przeprowadzono wcześniej, bo jak wiadomo, jesienno-zimowa aura nie sprzyja pracom drogowym.

Remont drogi wojewódzkiej nr 843, czyli kolejnego fragmentu ul. Lwowskiej, obejmie przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów na odcinku o długości 435 m od granicy miasta w kierunku centrum. Zadanie jest współfinansowane z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Urząd czeka na oferty wykonawców do 30 października. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono natomiast do 4 grudnia.

Na Hutniczej wymieniona ma być nawierzchnia i ułożone nowe chodniki wraz z infrastrukturą techniczną na prawie 200-metrowym odcinku. Chodzi o część ulicy od skrzyżowania przed nieruchomością PKS, wraz z tym skrzyżowaniem, do wybudowanej przed dwoma laty drogi prowadzącej do strefy przemysłowej. W tym przypadku na oferty ratusz czeka do 29 października. Na szczęście na wykonanie zadania czas jest zdecydowanie dłuższy. Prace powinny się zakończyć do 30 czerwca przyszłego roku, a więc jest szansa, że chętni się znajdą.

Miasto ogłosiło także konkurs ofert na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont ulic Włodawskiej i Zawadówka, które znajdują się w granicach drogi wojewódzkiej nr 812. Projekt ma uwzględniać m.in. budowę tras rowerowych przy tych ulicach. Na wykonanie projektu wykonawca będzie miał 80 dni od podpisania umowy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe