Krawczyk zrobiła swoje, triumf Cementu w Dzierżoniowie

Chełmskie zapaśniczki po raz trzeci w tym sezonie zdominowały Mistrzostwa Polski, tym razem w kategorii seniorek. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa z Cementu Gryfa pięciokrotnie stanęły na podium, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Warto dodać, że medal wywalczyła również reprezentantka LMKS-u Krasnystaw Sylwia Żebrowska. Zmagania rozegrano w Dzierżoniowie w województwie dolnośląskim.

Tegoroczny krajowy czempionat seniorek zgromadził 66 zawodniczek, zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach.

- Wpływ na to miała z pewnością trwająca pandemia koronawirusa. Zapasy to sport kontaktowy i kluby nie chcą narażać swoich zawodniczek na zachorowania. My także mieliśmy spory dylemat. Do tegorocznych 28. Mistrzostw Polski w Dzierżoniowie wystawiliśmy najwięcej, bo trzynaście zawodniczek ze wszystkich 24 klubów, ale miało być ich nieco więcej. Niektóre dziewczęta nie pojechały, bo były lekko kontuzjowane bądź przeziębione – tłumaczy Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, który był jednym z organizatorów zawodów. - Wracaliśmy z mistrzostw w bardzo dobrych nastrojach, bo po raz trzeci w tym trudnym sezonie nasze zapaśniczki zwyciężyły klasyfikację drużynową. Wcześniej dokonały tego juniorki oraz kadetki – dodaje Czwaliński.

Zgodnie z przewidywaniami złoty medal w Dzierżoniowie wywalczyła najlepsza chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk, która triumfowała w kategorii wagowej 55 kg. W finale olimpijka z Rio de Janeiro pokonała przez przewagę techniczną (10:0) Agatę Kazimierczak, reprezentującą Bloczek Team Pelplin.

Drugie miejsce i srebrny krążek wywalczyła Anna Urbanowicz, która w wadze 72 kg odniosła trzy zwycięstwa i poniosła jedną porażkę (z triumfatorką tej kategorii Natalią Strzałką, zawodniczką Slavii Ruda Śląska).

Pozostałe trzy brązowe medale zdobyły: Anna Król (kat. 50 kg), Patrycja Dudek (kat. 59 kg) i Aleksandra Maziarczyk (kat. 62 kg). W tej ostatniej wadze walkę o trzecie miejsce na podium wygrała również Sylwia Żebrowska. Zawodniczka LMKS-u Krasnystaw pokonała Angelikę Gałązkę (WKS Grunwald Poznań), sięgając tym samym po brązowy medal. Na wysokich piątych miejscach, również punktowanych, mistrzostwa ukończyły: Katarzyna Jargieła (kat. 53 kg), Monika Białach i Maria Świeczak (obie kat. 55 kg), Karina Konarska i Beata Federowicz (obie kat. 65 kg) oraz Joanna Barabas (kat. 76 kg). Siódme miejsce w kat. 55 kg zajęła Alicja Piersa, zaś na ósmej pozycji w wadze 62 kg sklasyfikowana została Weronika Chapska.