8 tygodni do zdrowia, ćwicz z NFZ-em

  • 17.10.2020, 10:03 (aktualizacja 17.10.2020, 10:03)
  • szer
8 tygodni do zdrowia, ćwicz z NFZ-em
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. Tym razem zachęca do poprawy kondycji i utrzymania prawidłowej wagi, co prowadzi między innymi do wzrostu odporności, tak niezbędnej w dobie pandemii i jesiennych infekcji.

8 tygodni do zdrowia, bo tak nazwał swoje działania, to cykl ośmiu 35. programów treningowych o wzrastającej intensywności. Każdy odcinek zawiera konsultacje specjalistów i zapewnia powtarzalny schemat przygotowania się do kolejnego treningu. Pokazuje też możliwości monitorowania postępów.

Treningi zostały przygotowane przez profesjonalnych trenerów oraz fizjoterapeutę, który przed każdym treningiem demonstruje, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. W grupie tej jest też lekarz, który omawia zdrowotne korzyści wysiłku fizycznego oraz przedstawia tygodniowy plan samodzielnej aktywności, a także psycholog, który motywuje i zachęca do wytrwałości.

Każdy, kto przyłączy się do programu, może dzięki niemu realizować własne cele dotyczące sprawności fizycznej i kondycji, w zależności od swojego stanu zdrowia i możliwości. Sam może ocenić, na którym poziomie treningu pozostaje.

Dotychczas ukazały się trzy odcinki: Adaptacja, czyli zaczynamy i Budujemy wydolność oraz Ćwiczenia z obciążeniem. Kolejne odsłony 8 tygodni dla zdrowia to: Tabata (intensywny trening jako sposób na szybkie pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności organizmu) i nasze pierwsze interwały (przeplatanie wysiłku o dużej intensywności z wysiłkami o niskiej intensywności), Wzmacniamy siłę mięśni, Poznajemy interwały prof. Gibali, Czas na interwałowy HIIT. Etap 1 i Gotowi na interwałowy HIIT. Etap 2.

Emisja odcinków odbywa się w każdy wtorek na portalu Akademia NFZ. Program ma rekomendacje Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W drodze do zdrowia autorzy planu treningowego przypominają też o właściwym odżywianiu. Można stworzyć własną dietę dopasowaną do swojego wzrostu, masy ciała, wieku i zapotrzebowania kalorycznego. Pomóc w tym może portal: diety.nfz.gov.pl.

Więcej informacji na stronie: www.nfz-lublin.pl

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe