Zjednoczeni w pomaganiu

  • 17.10.2020, 09:28 (aktualizacja 17.10.2020, 09:33)
  • szer
Zjednoczeni w pomaganiu Fot. OHP
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP włączyło się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Patryka, absolwenta jednego z hufców. W styczniu tego roku chłopak uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, w którym doznał bardzo ciężkich obrażeń. Konieczna jest specjalistyczna rehabilitacja, na którą rodzina nie ma pieniędzy.

- Patryk miał połamane ręce i nogi, pękniętą wątrobę, śledzionę i nerki, a także kręgi szyjne – mówi Elżbieta Rorenberg z MCK w Rejowcu Fabrycznym. - Przeszedł szereg skomplikowanych operacji. W tej chwili, pomimo wybudzenia ze śpiączki, nie ma z nim żadnego kontaktu. Żeby mógł odzyskać sprawność, potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja.

Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to średnio 20 tys. zł. Takich turnusów Patryk będzie musiał odbyć kilka. Jego mamy nie stać na sfinansowanie tak drogiego leczenia, dlatego w akcję zbierania plastikowych nakrętek włączyły się niemal wszystkie jednostko OHP w kraju.

- Patryk pochodzi z innego województwa – mówi Elżbieta Rorenberg. – Ale to nie ma znaczenia. Wszystkie centra ze sobą współpracują, pomagają sobie i swoim wychowankom, gdy jest taka potrzeba, a teraz właśnie jest.

Nakrętki można przynosić codziennie do mieszczącego się przy ul. Lubelskiej 24a Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym. W akcję włączyła się również Rada Młodzieży Hufca Pracy w Chełmie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe