Mundury czekają

  • 16.10.2020, 08:30
  • DBEZ
Mundury czekają Fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
100 funkcjonariuszy przyjmie do służby przygotowawczej Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Trwa nabór kandydatów.

Dokumenty osób chętnych do służby w straży granicznej będą przyjmowane tylko w siedzibie oddziału w Chełmie przy ul. Trubakowskiej. Przed ich złożeniem należy umówić się tam na konkretny termin. 

- Dbając o bezpieczeństwo państwa oraz funkcjonariuszy i pracowników straży granicznej, każdy kandydat, przebywający na terenie naszych obiektów, zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Dodatkowo należy posiadać własne przybory do pisania - podkreśla Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Istnieje również możliwość umówienia terminu złożenia wymaganych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Służbę w Straży Granicznej mogą pełnić obywatele polscy o nieposzlakowanej opinii i niekarani za przestępstwo, posiadający pełnię praw publicznych. Kandydat powinien mieć co najmniej wykształcenie średnie i być sprawny fizycznie. Szczegółowe wymagania znajdują się na stronie internetowej Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kandydaci, zanim zostaną przyjęci do służby przygotowawczej, będą musieli przejść dwie rozmowy kwalifikacyjne, testy psychologiczne oraz z wiedzy ogólnej i ze znajomości języka obcego. Czekają ich też testy sprawności fizycznej i badania psychofizjologiczne. Każdy musi pozytywnie przejść postępowanie sprawdzające, czy daje rękojmię zachowania tajemnicy. Ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby odbędzie się przez rejonową komisję lekarską.

W ostatnio prowadzonym naborze w 2019 roku do służby zostało przyjętych 72 nowych funkcjonariuszy.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe