Sztab bierze się do pracy

  • 16.10.2020, 07:43
  • AN
Sztab bierze się do pracy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła przygotowania do kolejnego finału, choć nie wiadomo, jak  będzie on wyglądał. Właśnie ruszyła rejestracja sztabów. Chełmski już został zgłoszony.

29. finał WOŚP planowany jest na 10 stycznia 2021 roku. "Finał z głową" - takie jest hasło przewodnie kolejnej zbiórki. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

- W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba - tłumaczy Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

- Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową!

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG.

Przygotowania do kolejnego finału właśnie ruszyły.

- Mamy już oficjalne potwierdzenie, że nasz sztab nr 600 został zarejestrowany - mówi szef sztabu Grzegorz Gorczyca. - Wkrótce poinformujemy, w jaki sposób można się zgłaszać. W związku z sytuacją epidemiologiczną procedury w tym roku mają być uproszczone, tak aby jak najwięcej rzeczy można było załatwić online.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe