Szymonowicz wicemistrzem Polski

Srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski seniorów wywalczył 20-letni zapaśnik Cementu Gryfa Chełm Szymon Szymonowicz. W finałowym starciu podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego uległ 0:4 bardziej doświadczonemu brązowemu medaliście mistrzostw Europy oraz Igrzysk Europejskich i wielokrotnemu mistrzowi Polski Arkadiuszowi Kułynyczowi.

Autor: Fot. Cement Gryf Chełm

Zapaśnicze mistrzostwa Polski w najstarszej grupie wiekowej rozegrano w Radomiu. W drodze po medal 20-letni Szymon Szymonowicz stoczył cztery pojedynki. Trzy pierwsze rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując starszych, a zarazem bardziej doświadczonych zawodników. O nieprzeciętnych umiejętnościach reprezentanta Cementu Gryfa Chełm przekonali się: Kamil Zakrzewski (Unia Racibórz), Kamil Dzitkowski (AKS Piotrków Trybunalski) oraz starszy od Szymonowicza aż o 16 lat Seweryn Szreder (AZS AWF Warszawa). W walce o złoto podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego, mimo dzielnej postawy, musiał uznać wyższość swojego kolegi z kadry Arkadiusza Kułynycza z Olimpijczyka Radom.

Bliski zdobycia medalu był również inny reprezentant chełmskiego klubu Michał Biskupski, ale ostatecznie został on sklasyfikowany w swojej kategorii wagowej na piątym miejscu.