Ballada o Wołyniu

  • 15.10.2020, 09:30
  • AN
Ballada o Wołyniu Fot. ChDK
Chełmski Dom Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają 19 października na spektakl „Ballada o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Żaka. Darmowe wejściówki do odbioru w kasach kina Zorza i ChDK.

Sztuka w wykonaniu Teatru Nie Teraz to jedno z pierwszych w Polsce przedstawień teatralnych, które opowiada o ludobójstwie popełnionym przez nacjonalistów ukraińskich na polskiej ludności zamieszkałej na terenach południowo - wschodnich województw II RP. W spektaklu „Ballada o Wołyniu” wykorzystano wątki legendarnej książki Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” oraz oryginalne świadectwa osób, które przeżyły Zagładę Polaków na Kresach.

Z uwagi na trudną tematykę spektaklu jest on adresowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych i widzów dorosłych. Wydarzenie zorganizowane jest we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Reżyserem spektaklu jest Tomasz Żak. Występują: Aleksandra PiszMonika Szomko i Anna Warchał. Początek o godz.18.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe