Chełm w rankingu

  • 15.10.2020, 09:18
  • AN
Chełm w rankingu Fot. Pixabay
Miasto Chełm znalazło się na 15. miejscu w rankingu czasopisma Wspólnota. Eksperci analizowali wydatki inwestycyjne samorządu. W naszej kategorii sklasyfikowano 48 miast na prawach powiatu.

- To dobra informacja, ponieważ w poprzednich latach nasze miasto plasowało się kolejno na 28 i 26 miejscu. Teraz zanotowaliśmy więc awans o aż 9 pozycji! Średnie wydatki inwestycyjne per capita miasta Chełm w latach 2017–2019 wyniosły 1358,7435 zł - informuje chełmski ratusz. - Coraz wyższe miejsce w rankingu, to oczywiście motywacja do jeszcze efektywniejszej pracy. Cieszymy się, że Chełm staje się miastem kojarzonym z licznymi inwestycjami.

W rankingu pod uwagę brane były wydatki majątkowe samorządu poniesione w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2017–2019). W ten sposób autorzy rankingu chcą uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

- Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza w mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, by potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu - wyjaśniają specjaliści ze Wspólnoty.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe