Nasz Chełm dla Białorusi

  • 15.10.2020, 08:11
  • AN
Nasz Chełm dla Białorusi Fot. Nasz Chełm
Pomóżmy Białorusinom - apelują członkowie inicjatywy obywatelskiej Nasz Chełm. Stowarzyszenie prosi także o wsparcie dla prześladowanych demonstrantów. Apel w tej sprawie można przeczytać na stronie internetowej organizacji.

- Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”  wyraża swój sprzeciw wobec bezwzględnych działań, jakie podejmują władze Białorusi wobec własnego społeczeństwa. Jesteśmy przerażeni skalą przemocy wobec protestujących ludzi - tłumaczą przedstawiciele organizacji. - Apelujemy do władz naszego miasta, przedsiębiorców i zwykłych mieszkańców naszego miasta – wspierajmy Białorusinów! Dobrym słowem, gestem, lub konkretną pomocą dla prześladowanych.

Jak przypomina w apelu prezes Joanna Bielecka, Białorusini, nasi sąsiedzi od miesiąca codziennie wychodzą na ulice swoich miast, mówiąc „nie” reżimowi. Niestraszne im areszty, brutalne pobicia, utrata życia. Ryzykując zdrowiem i życiem, walczą o wolność, godność i przyszłość swego kraju.

- Pokojowe demonstracje są tłumione z wielką brutalnością. Do Polski trafiają ofiary tej państwowej przemocy. Przyjeżdżają do nas, by w polskich szpitalach wracać do zdrowia - podkreśla w apelu  "Nasz Chełm". - W kraju zostają bez pracy i środków do życia. To im potrzebna jest pomoc. Pomóżmy im, tak jak nam, Polakom, pomagano w latach 80-tych, w czasach „Solidarności”.

Działacze inicjatywy "Nasz Chełm" zachęcają do wpłat na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Belarus Solidarity Foundation, czy zrzutka.pl.  O swoim poparciu dla prześladowanych przypominają przy pomocy baneru, który zawisł kilka dni temu przy rondzie obok Kameny.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe