Z pomocą rodakom z Białorusi

  • 14.10.2020, 16:15
  • TWA
Z pomocą rodakom z Białorusi Fot. Starostwo Powiatowe we Włodawie
20 plecaków z wyprawką przekazało włodawskie starostwo szkole polskiej w Brześciu na Białorusi. Sytuacja tamtejszej placówki jest tak tragiczna, że jej władze same poprosiły o pomoc.

W połowie września dyrektor Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu zwróciła się do naszych samorządowców o wsparcie. Tłumaczyła, że jej szkoła znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

- Liczymy na każdą pomoc. Szczególnie jednak brakuje nam plecaków z wyprawką dla uczniów pierwszej klasy – przekonywała dyrektor placówki w Brześciu.

Na reakcję władz naszego powiatu nie trzeba było długo czekać. Starosta kupił i przekazał placówce oświatowej 20 plecaków z wyprawką. Zostaną one podarowane pierwszoklasistom podczas uroczystości pasowania na ucznia, 17 października. Starosta otrzymał nawet zaproszenie na tę uroczystość, ale z uwagi na pandemię omówił przyjazdu.

- Znając obecną, bardzo napiętą i trudną sytuację na Białorusi, nie sposób było nie pomóc w potrzebie Polakom w zaprzyjaźnionym Brześciu. Dla nas to wydatek naprawdę niewielki, dla nich kolosalna pomoc. Z tego, co wiem, to sytuacja na Białorusi wygląda bardzo nieciekawie, a do tego dokłada się jeszcze pandemia, która i tam rozlewa się z coraz większą siłą - mówi Andrzej Romańczuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe