Brąz Banaszaka w Mistrzostwach Polski

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do rywalizacji powrócili krasnostawscy taekwondocy. Reprezentanci Sokoła występujący na co dzień w grupie juniorów uczestniczyli w rozegranych w Jarocinie Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Sporą niespodziankę sprawił Daniel Banaszak, który w kategorii wagowej 58 kg zdołał uplasować się na podium.

Autor: Fot. KT Sokół Krasnystaw

- Do Jarocina pojechaliśmy bardziej po doświadczenie niż po medal. Chcieliśmy wykorzystać te zawody pod względem szkoleniowym, bo w dniach 23-24 października w Warszawie mamy Mistrzostwa Polski Juniorów, a do tej pory nie mieliśmy okazji, aby wystartować w innych zawodach – tłumaczy Grzegorz Brodzik, szkoleniowiec krasnostawskich taekwondoków.

Na matach Jarocina rywalizowało troje juniorów, reprezentujących Sokoła: Eryk SzparkowskiLaura Olech i Daniel Banaszak. Świetną dyspozycję zaprezentował ten ostatni. Mimo konfrontacji z bardziej doświadczonymi zawodnikami, udało mu się stanął na podium. W kategorii wagowej 58 kg Banaszak wywalczył brązowy medal.

- Nasz zawodnik sprawił sporą niespodziankę. Nie spodziewaliśmy się tego medalu – przyznaje trener Brodzik. - Sukces jest duży, bo dzięki niemu Daniel otrzyma stypendium z urzędu marszałkowskiego – dodaje.

Szkoleniowiec Sokoła podkreśla również, że mimo dość długiej przerwy w treningach i brakiem uczestnictwa w zawodach, w ostatnim czasie Banaszak zrobił duży progres. W zeszłorocznym Międzynarodowym Pucharze Polski wywalczył brązowy medal, zaś w Mistrzostwach Polski Juniorów zajął piąte miejsce.

Ze swojego występu w Jarocinie, mimo braku miejsca na podium, zadowoleni mogą być także Eryk Szparkowski (kat. 63 kg) i Laura Olech (kat. 53 kg). Taekwondocy Sokoła uplasowali się w swoich kategoriach na wysokich piątych miejscach.