Pan Kisiel szuka rodziny

  • 11.10.2020, 09:08
  • DBEZ
Pan Kisiel szuka rodziny Fot. Pixabay
Urodzony we Włodawie, ale mieszkający obecnie w Pabianicach pod Łodzią, pan Stanisław poszukuje swojej rodziny w Rudzie-Hucie. Jest pewny, że potomkowie jego wuja wciąż tam mieszkają.

Pan Stanisław zadzwonił do naszej redakcji przekonany, że ten artykuł przyspieszy jego poszukiwania. Próbował odszukać swoich kuzynów poprzez parafię w Rudzie-Hucie, ale ksiądz mu nie pomógł ze względu na RODO. Jedyna nadzieja, że zainteresowani sami zadzwonią do naszej redakcji.

- Moje poszukiwania zaczęły się od drzewa genealogicznego, które rysuje mój kuzyn. Zdaliśmy sobie sprawę, że nic nie wiemy o rodzinie w Rudzie-Hucie. Pamiętam, że byłem kiedyś u wuja, ale już tam nie trafię - mówi Stanisław Kisiel.

Poszukuje on kontaktu z rodziną nieżyjącego od ok. 20 lat wuja Jana Kałużnego, który był organistą w jakiejś miejscowej parafii. Nie wiadomo, czy w Rudzie-Hucie, czy może pracował gdzieś dalej od miejsca zamieszkania.

- Wuj był synem Piotra Kałużnego, brata mojej babci Janiny Rożkowskiej z domu Kałużna - dodaje pan Stanisław.

Matka wuja, Maria Kałużna, była śpiewaczką ludową, której występy wiele lat temu nagrali pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zainteresowani folklorystyką. Ktoś nawet dotarł do pana Stanisława, pytając, czy nie ma jej zdjęć. Niestety żadne pamiątki z tego okresu się nie zachowały.

Jeśli rodzina pana Stanisława zgłosi się do naszej redakcji, przekażemy do niego numer telefonu i z przyjemnością napiszemy o tym, jak zakończyła się ta historia i czy rodzina zdołała się spotkać.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nn
nn 11.10.2020, 23:20
Jan Kałużny był chyba organistą w Sawinie

Pozostałe