Prezydent nagrodził najlepszych sportowców

  • 09.10.2020, 07:43 (aktualizacja 09.10.2020, 09:16)
  • AN
Prezydent nagrodził najlepszych sportowców
Cztery nagrody finansowe i dwie rzeczowe. W sumie sześciu wybitnych chełmskich sportowców postanowił docenić w tym roku prezydent Chełma. Decyzja zapadła w ubiegłą tygodniu.

Nagrody i wyróżnienia otrzymują co roku zawodnicy, którzy mogą pochwalić się naprawdę wysokimi wynikami sportowymi we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Zasady ich przyznawania zapisane są w regulaminie uchwalonym kilka lat temu przez radę miasta. 

W gronie wyróżnionych w tym roku sportowców znalazło się czworo reprezentantów klubu Cement Gryf Chełm oraz dwie osoby z klubu MKS II LO. Nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł brutto otrzymał Dariusz Kucharski, trener Cementu Gryf Chełm. Szkoleniowiec zapaśników ma na swoim koncie wieloletne triumfy drużyn żeńskich – juniorek młodszych, juniorek, młodzieżowców oraz seniorek. Zawodniczki prowadzone przez trenera Kucharskiego reprezentowały barwy Polski podczas mistrzostw Europy oraz mistrzostw Świata.

Kolejną nagrodę finansową w tej samej wysokości otrzymała zapaśniczka Anna Urbanowicz, której udało się m.in. wywalczyć srebrny medal w corocznym międzynarodowym turnieju „Gran Premio de España” w Madrycie oraz złoto na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach.

Władze miasta doceniły również zapaśnika Szymon Szymonowicza. Zawodnik Cementu Gryf Chełm otrzymał nagrodę finansową w wysokości tysiąca złotych brutto. W ubiegłym roku ten utalentowany zapaśnik zajął m.in. siódme miejsce w mistrzostwach świata do lat 23 w zapasach.

Tysiąc zł brutto to również wysokość nagrody finansowej przyznanej Beacie Fedorowicz, reprezentującej barwy Cementu Gryf Chełm. Zawodniczka wywalczyła m.in. złoty medal w kategorii wagowej do 68 kg podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorek.

Prezydent Chełma zdecydował też o przyznaniu dwóch nagród rzeczowych o wartości do 500 zł brutto. Pierwsza z nich trafi do Józefa Radziewicza, trenera MKS II LO.  Drugą nagrodę rzeczową otrzyma zawodniczka trenowana przez Radziewicza - Julia Szeremeta. Młoda pięściarka wywalczyła m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetek w Boksie. 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 09.10.2020, 08:15
To się prezydent szarpnął:). Takie pieniądze to on bierze za dwa tygodnie nic nie robienia.

Pozostałe