Nowe miejsce do integracji

  • 07.10.2020, 16:21
  • GD
Nowe miejsce do integracji Fot. UM Krasnystaw
Po niemal czterech latach starań wreszcie powstało miejsce do wypoczynku i integracji przy boiskach na ul. Sikorskiego. Jest to dotychczas największa inwestycja zainicjowana przez Młodzieżową Radę Miasta Krasnystaw. Projekt zrealizowany został w ramach krasnostawskiego budżetu obywatelskiego dzieci i młodzieży.

Test nowej inwestycji został przeprowadzony 25 września przez młodzieżowych radnych, samorządowców oraz uczniów krasnostawskich szkół. Poprzedził go rajd rowerowy po malowniczych okolicach Krasnegostawu.

- To pierwsze w naszym mieście w pełni wyposażone i ogólnodostępne miejsce, gdzie można urządzić szkolnego lub rodzinnego grilla, spotkać się ze znajomymi przy ognisku czy też zorganizować inną imprezę okolicznościową - mówi Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady miasta i opiekun MRM Krasnystaw.

Zakres zadania objął budowę ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego o pow. 335 mkw. Pojawiła się nawierzchnia z kostki brukowej, altana z grillem, kontener (szatnia), ławki, miejsce na ognisko i palenisko, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

- Pomysł na zrealizowanie tej inwestycji powstał w 2016 roku na jednym ze spotkań Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw trzeciej kadencji. Na jej lokalizację wybraliśmy okolice zbiornika wodnego Lubańka. Po głębszej analizie byliśmy zmuszeni poszukać innego miejsca. Ponadto po podliczeniu kosztów wyszło na to, że trzeba znaleźć dodatkowe środki zewnętrzne, aby w pełni zrealizować nasze zamierzenia - dodaje Wilkołazki.

Tak też się stało. Inwestycja została przeniesiona na teren przy boiskach przy ul. Sikorskiego, a przedsięwzięcie zostało wpisane do realizacji w ramach zadania budżetu obywatelskiego dzieci i młodzieży oraz otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych. Całość zamknęła się kwotą około 160 tys. zł. W planach jest jeszcze wykonanie monitoringu i oświetlenia.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe