Umowa na budowę podpisana

  • 06.10.2020, 11:30 (aktualizacja 07.10.2020, 10:48)
  • MP
Umowa na budowę podpisana Fot. PWSZ Chełm
30 września została podpisana umowa na budowę nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie przy ul. Batorego. To jedna z najważniejszych inwestycji uczelni w ostatnim czasie.

Budową Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie zajmie się Grupa Fewaterm, specjalizująca się w budynkach mieszkalnych, sportowych, handlowych oraz w montażu różnego rodzaju instalacji w konstrukcjach. Wartość chełmskiego przedsięwzięcia sięga ponad 28 mln zł. Nowoczesny budynek ma zostać oddany do użytku w 2022 r. Instytut Nauk Medycznych ma mieć trzy kondygnacje, w tym podziemną, o łącznej powierzchni ok. 6 tys. mkw. 

- W przyszłości będziemy chcieli stworzyć możliwość kształcenia nie tylko na kierunku pielęgniarstwo, ale również w innych obszarach nauk medycznych – mówi rektor PWSZ w Chełmie Arkadiusz Tofil.

Instytut Nauk Medycznych ma znacząco wpłynąć na ofertę edukacyjną uczelni, ponieważ planowane są też inne kierunki medyczne, w tym m.in. fizjoterapia i ratownictwo. Studenci mają kształcić się tak, aby ich wiedza i umiejętności były jak najbardziej zgodne z ich własnymi oczekiwaniami oraz z wymaganiami ich przyszłych pracodawców. Jest to ważna inwestycja, ponieważ w październiku zeszłego roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie uzyskała uprawnienie do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo.

- Zapotrzebowanie na pracowników  w szpitalach oraz instytucjach medycznych stale wzrasta. Chcemy zapewnić naszym studentom profesjonalne zaplecze dydaktyczne - podkreśla rektor od samego początku planowania inwestycji. - Chcemy, aby uczyli się na nowoczesnym i najlepszym sprzęcie pod okiem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe