Zabrakło kultury, by posprzątać

  • 02.10.2020, 10:31
  • DBEZ
Zabrakło kultury, by posprzątać
Śmieci, puste butelki i niedopite napoje - taki widok zastali turyści w niedzielne przedpołudnie pod altaną dla rowerzystów nad zalewem Żółtańce. - Słyszałem, że tam to jest norma, bo nikt nie pilnuje i młodzież się zbiera na picie - krytykuje nasz Czytelnik.

- Dobrze, że ludzie korzystają z infrastruktury, ale powinni to robić bardziej odpowiedzialnie. Skoro przynieśli butelki, to powinni je wyrzucić do kosza, albo zabrać ze sobą - dodaje jeden z mieszkańców gminy Chełm.

Pracownicy Urzędu Gminy Chełm przez takich "turystów" mają więcej pracy. W okresie wakacyjnym sprzątają teren wokół zbiornika Żółtańce aż dwa razy w ciągu dnia. Poza okresem wakacyjnym teren porządkowany jest raz dziennie. Tak więc po sobotniej imprezie butelki nie stały zbyt długo. W niedziele teren zbiornika jest również sprzątany.

W czasie sezonu kąpielowego terenu plaży, dróg dojazdowych, parkingów, obiektów specjalnych (toalet i stacji trafo) pilnował zatrudniony dodatkowo pracownik ochrony. 

- Monitoring wizyjny jest tam niezbędny i w przyszłorocznym budżecie gminy przewiduje uwzględnienie środków na jego wymianę z uwzględnieniem pracy w trybie nocnym - dodaje Mirosław Mysiak, dyrektor wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i obrony cywilnej. - Gmina Chełm nie wprowadziła zakazu spożywania napojów alkoholowych na tym obszarze - dodaje dyrektor.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 02.10.2020, 22:17
Czego wymagasz od wiochy, co wywozi śmieci do lasu? Chama poznasz na odległość.

Pozostałe