Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Problemy z leczeniem na odległość

Mieszkańcy powiatu coraz częściej narzekają na dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w czasie pandemii. Dlatego starosta zorganizował spotkanie z przedstawicielami niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej z terenu miasta na temat możliwości poprawy funkcjonowania poradni POZ.
Problemy z leczeniem na odległość

Starosta Andrzej Leńczuk podkreśla, iż jednym z zadań realizowanych przez powiat są obowiązki z zakresu ochrony zdrowia. Dlatego podjęta została próba opracowania wspólnych działań w celu sprawnego i profesjonalnego zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

- Na spotkaniu cytowałem i przekazałem pismo od wojewody lubelskiego dotyczące funkcjonowania NZOZ-ów posiadających kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli umowa nie jest realizowana, o każdym takim przypadku należy informować Lubelski Urząd Wojewódzki i NFZ - relacjonuje Leńczuk.

Kierownicy poradni POZ funkcjonujących w krasnostawskim szpitalu jako niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej informowali na spotkaniu, w jaki sposób przyjmują pacjentów i jak przestrzegają wytycznych resortu. Stwierdzili, że teleporad wcale nie jest mało. Rozmowy z pacjentami też nie są krótkie. Z tego powodu mogą występować problemy z dodzwonieniem się do lekarzy POZ. Ponadto podstawowa opieka zdrowotna realizowana jest również poprzez wizyty osobiste, szczepienia oraz skierowania na badania i wystawianie recept pacjentom.

W spotkaniu uczestniczyli też: dyrektor SPZOZ Krasnystaw Andrzej Jarzębowski i zastępca ds. opieki zdrowotnej Paweł Kalinowski. Podkreślali, że głosy mieszkańców dotyczą funkcjonowania niektórych przychodni i poradni, które działają jako niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Innymi słowy, mają one podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizowanie świadczeń medycznych, ale w przeciwieństwie do SPZOZ nie podlegają nadzorowi władz powiatowych.

Jarzębowski omówił działania, jakie zostały podjęte w celu zapewnienia prawidłowej diagnostyki koronawirusa. Wynikają one z procedur wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Przypomniał, że 15 września został uruchomiony punkt wymazów do badań laboratoryjnych w trybie stacjonarnym i mobilnym w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Realizowane są tam zlecenia wymazów od lekarzy POZ. Zgodnie z nowo wprowadzoną przez ministra zdrowia strategią walki z pandemią, poradnie podstawowej opieki zdrowotnej są pierwszym szczeblem diagnostyki tego wirusa.

Punkt będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 14.15. Ponadto w szpitalu zapewnione zostały 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. W razie konieczności liczba ta może zostać zwiększona o kolejnych 7.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama