Muzeum hoduje ptaki i nietoperze

  • 30.09.2020, 10:22 (aktualizacja 30.09.2020, 10:29)
  • AN
Muzeum hoduje ptaki i nietoperze
Na dziedzińcu muzealnym przy Podwalnej powstała oaza dla zwierząt i roślin. W gościnnych progach muzeum zamieszkały ptaki i nietoperze, a wszystko po to, aby mieszkańcy i turyści mogli z dala od miejskiego zgiełku odpocząć blisko natury.

Dzięki dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Muzeum Ziemi Chełmskiej wzbogaciło się o "nowe eksponaty". Są to rośliny, które tworzą bioróżnorodny, tradycyjny ogród, oraz mieszkańcy tego ogrodu - owady, ptaki oraz inne zwierzęta, które zawędrują do patio.

- Stworzyliśmy bioróżnorodny ogród przyjazny przyrodzie. Mamy rodzime gatunki kwiatów, takie jak; aksamitka, malwa czy lawenda. Zamontowaliśmy również tzw.  hotel dla owadów zapylających: trzmieli, pszczół czy motyli, budki dla ptaków i schrony dla nietoperzy - wylicza dyrektor Natalia Jędruszczak.

Na specjalnie przygotowanej tablicy muzeum podpowiada, na czym polega biologiczna ochrona roślin, w jaki sposób możemy pomóc w egzystencji naszych naturalnych sprzymierzeńców w walce z szkodnikami upraw, czy jak chronić owady zapylające.

- Jak tylko zakończy się wymiana okien w budynkach muzealnych, zapraszamy na nasz dziedziniec. Choć znajduje się w centrum miasta, jest tam naprawdę cicho i przyjemnie. Warto wpaść do nas z gorącą kawą czy po prostu na chwilę relaksu - zachęca dyrektor muzeum.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe