Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Stachniuk Optyk

Łubu dubu na sesji w powiecie

Radosław Rakowiecki zakpił na sesji z kolegów radnych, którzy podziękowali staroście za wykoszone pobocza i posprzątane ulice. - Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu - spuentował słowami piosenki ze znanego polskiego filmu "Miś".
Łubu dubu na sesji w powiecie

Punkt sesji dotyczący interpelacji radnych powiatowych wbrew pozorom nie rozpoczął się od podziękowań i wyrazów uznania dla pracy starosty Piotra Deniszczuka. Wręcz przeciwnie. Radna Agata Radzięciak zaakcentowała, że już trzeci rok z rzędu prosi o remont drogi w Husynnem. Do wykonania jest tam zaledwie 800 metrów nawierzchni. Ponadto zwróciła uwagę, że w miejscowości Pogranicze należy naprawić przepusty i zebrać nadmiar ziemi z poboczy.

Każdy dba o swoje gminy

Radna Agnieszka Dąbrowska też skupiła się na problemach drogowych, podobnie Dorota Łosiewicz. Interpelacje Bogusława Kudyby były tak obszerne, że złożył je wyłącznie na piśmie. Andrzej Derlak miał uwagi dotyczące wydawania przez starostwo wypisów i wyrysów z rejestru gruntów. Nie wiadomo, dlaczego w Urzędzie Miasta Chełm można je dostać od ręki. Na podobne dokumenty w powiecie trzeba poczekać przynajmniej jeden dzień.

Podziękował natomiast radny Tomasz Szczepaniak, który w czasie poprzedniej koalicji był wicestarostą. Stracił to stanowisko po wyborach i zawiązaniu się w starostwie koalicji PSL-PiS. Szczepaniak, mimo wszystko, podziękował za posprzątanie przez służby starosty dwóch ulic w Siedliszczu, należących do powiatu. Złożył też interpelacje w sprawie dróg na terenie swojej gminy Siedliszcze.

Dziękował też przewodniczący rady powiatu Ireneusz Walczuk za bardzo ładnie wykoszone pobocza i zaprosił zebranych na uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Karolinów-Gdola w gminie Ruda-Huta.

Tych wyrazów uznania dla starosty Nie zniósł radny Radosław Rakowiecki, który najwidoczniej nie miał za co dziękować. Od dawna zwraca on uwagę, że jego gmina Żmudź jest pomijana przy planowaniu inwestycji. Zawnioskował więc, by w porządku obrad zamieścić nowy punkt dotyczący podziękowań i gratulacji. Ironicznie dodał, że miałby wtedy większą śmiałość, by się wypowiedzieć. Chociaż zapewnił, że to jego wniosek formalny, nie został on przegłosowany. Przewodniczący Walczuk uznał, że nie ma potrzeby tworzyć nowego punktu w porządku sesji.

Padły obietnice

Ironiczne podejście Rakowieckiego znowu się nie opłaciło. Nawet radni opozycji usłyszeli od starosty, że ich wnioski zostaną jak najszybciej załatwione. Niektóre wykonane zostaną '"od ręki", inne przy okazji. Tylko sprawa progu zwalniającego w Kobylem, o który wnioskowała radna Łosiewicz, będzie jeszcze dyskutowana. Czasem te inwestycje budzą duży sprzeciw społeczny. Tak się zdarzyło w Skryhiczynie, o czym pisaliśmy na łamach Super Tygodnia Chełmskiego.

- Było dużo wniosków o spowalniacz. Jest tam gęsta zabudowa. Kierowcy przez nadmierną prędkość wjeżdżają w płoty ustawione blisko jezdni - argumentowała Łosiewicz.

Także sprawa drogi w Husynnem powinna mieć w końcu swój pozytywny finał, bo starosta zapowiedział ogłoszenie przetargów na przebudowę krótkich odcinków dróg. Ma to nastąpić w okresie jesienno-zimowym. Droga w Husynnem ma się pojawić się na liście planowanych inwestycji. A być może znajdą się też pieniądze na zrealizowanie wniosku Szczepaniaka w sprawie drogi, którą włączono do gminy Siedliszcze po scaleniu, a należała wcześniej do gminy Cyców. Powiat wystąpi też o dofinansowanie ze środków krajowych na drogę powiatową w Krowicy, również na terenie gminy Siedliszcze. Niezadowolony może być Andrzej Derlak, któremu dyrektorka wydziału geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami Renata Wróblewska-Kopczyńska wyjaśniła, że na wypisy i wyrysy trzeba poczekać, bo wnioski są wypełniane pod okiem urzędników, a następnie składane przez punkt kancelaryjny i poddawane dezynfekcji, zanim zostaną rozpatrzone. Niektóre sprawy, wymagające opisu, załatwiane są w terminie nieprzekraczającym dwóch tygodni.

- Załatwiamy to niezwłocznie, ale nie od ręki - wyjaśniała na sesji Wróblewska-Kopczyńska. - Od października uruchomiony zostanie Portal Obsługi Interesanta, który znacznie ułatwi załatwianie różnych spraw, bez konieczności przychodzenia do urzędu osobiście. Za jego pośrednictwem otrzymać będzie można m.in. wypis z rejestru gruntów. Elektronicznie będą obsługiwani również rzeczoznawcy i komornicy - zapowiada dyrektorka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mb 02.10.2020 08:21
Zobaczcie też sesje w Białopolu z dnia 31.07.2020 tam też dziękują Wójtowi w punkcie wolne wnioski i zapytania radnych. Cyrk na kułkach to za mało... widać że to ta sama partia.

Karol 30.09.2020 17:56
Brawo Panie Radosławie jak wolne wnioski i zapytania to nie podziękowania. Jak chcą dziękować to gazeta chętnie zamieści podziękowania?

Weera 30.09.2020 11:19
Pan Radny Rakowiecki to klasa sama w sobie. Jego wypowiedzi ce***e składnia i fleksja, jest człowiekiem oczytanym i wie czego chce. Bardzo dobry wniosek formalny Panie Radny , czuje, że niektórzy oponenci dziękowali by za to co ogólnie jest standardem ....

UG Zmudz 03.10.2020 20:54
Tylko co pan radny swoim zachowaniem osiagnie. Szczyt bezczelnosci i hipokryzji. No chyba ze w ten sposob chce zbić kapital polityczny. Wybory za trzy lata i trzeba podmienić szwagierke na stanowisku w gminie. Tej rodzinie juz podziekujemy.

Jarek 04.10.2020 11:00
Ten radny to ma przynajmniej jaja, nie tak jak pozostali wazeliniarze! Dziękowanie za wykoszenie trawy na 3 palce, normalnie "Santo subito"

Lolo 04.10.2020 14:09
Ta rodzina bynajmniej coś osiągnęła w przeciwieństwie do Ciebie!!! Mam tutaj na myśli wykształcenie i pozycje społeczną... Pan Radny Rakowiecki mówi to co myśli , i nie wchodzi w cztery litery nikomu bez wazeliny, natomiast PSL niech dziękuję dalej za wykoszenie poboczy bo za nic innego w gruncie rzeczy nie ma dziękować.....

ReklamaRafał Stachura życzenia
Reklama
Reklama
Reklama