Mętne wyjaśnienia wójta, nauczyciele rozżaleni

  • 30.09.2020, 09:18
  • DBEZ
Mętne wyjaśnienia wójta, nauczyciele rozżaleni
Wójt uważa, że wywiązał się z umowy ze stowarzyszeniem Edukator i każdy nauczyciel ze szkół przekazanych stowarzyszeniu mógł wyrazić zgodę na przeniesienie do innej placówki gminnej. To dlaczego takiej oferty nie dostali?

O sprawie pisaliśmy w artykule "Nauczyciele wylądowali na lodzie". Panie Małgorzata Misiura i Anna Kuryluk wystąpiły w obronie nauczycieli z długoletnim stażem, którzy zgodnie z zapisami umowy ze stowarzyszeniem, które przejęło małe szkoły gminne w Czułczycach, Bukowie Wielkiej i Petryłowie - powinni mieć możliwość pracy w Zespole Szkół w Sawinie, jedynej szkole, jaką obecnie prowadzi gmina. Chodziło o to, by pod koniec kariery zawodowej nie stracili przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela. Wielu z nich znalazło się jednak w bardzo trudnej sytuacji życiowej, bo nie dostali propozycji pracy w ZS w Sawinie. Władze gminy widzą to jednak inaczej.

Więcej w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - elektronicznym i papierowym

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe