Dworzec PKS będzie miejski

  • 29.09.2020, 12:49
  • AN
Dworzec PKS będzie miejski
Prezydent Chełma zapowiedział, że kupuje dworzec PKS. Po co miastu kolejny obiekt wymagający generalnego remontu? W tym miejscu ma powstać m.in. miejska stacja paliw.

W ubiegłym tygodniu w urzędzie miasta przedstawiciele magistratu i spółki MPGK podpisali z firmą PKS wstępny protokół uzgodnień dotyczący zakupu dwóch nieruchomości: jednej u zbiegu ul. Lwowskiej i Armii Krajowej oraz kolejnej położonej przy ul. Hutniczej.

- W centrum planujemy lokalizację dla zapowiadanej Miejskiej Stacja Paliw, ale chcemy również kompleksowo zagospodarować cały plac dworcowy - zdradza prezydent Chełma. - Jestem po rozmowie z wykładowcą Politechniki Lubelskiej, w której trakcie ustaliliśmy, że studenci architektury tej uczelni, w ramach praktyk, opracują koncepcje urbanistyczne tego terenu.

W najbliższym czasie urzędnicy mają przygotować również projekt uchwały o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dworca.

- Chcemy, aby to miejsce było jedną z wizytówek Chełma i jestem przekonany, że dokładnie tak się stanie - zapowiada włodarz naszego miasta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chelmianin
Chelmianin 29.09.2020, 18:53
Aby Chełm był wizytówką to usuńcie płot z blachy stojący na skrzyżowaniu lwowska /AK/AwP przy ZDZ i z drugiej strony na rogu przy Perełce......bo taki płot w centrum to wstyd
Andrzej
Andrzej 29.09.2020, 17:56
W Chełmie od dawna powinien być jeden dworzec dla wszystkich przewoźników. Z niezrozumiałych przyczyn miasto parę lat temu wydzierżawiło teren dla prywatnych przewoźników, pozbawiając tym samym mieszkańców parkingu w okolicy targowiska.

Pozostałe