Strajk klimatyczny w Chełmie

  • 28.09.2020, 10:19
  • AN
Strajk klimatyczny w Chełmie
25 września w całej Polsce obywały się protesty dla sprawiedliwości klimatycznej. Akcję zorganizowali także młodzi aktywiści z Chełma. - Kryzys klimatyczny nie uznaje podziałów – prędzej czy później dotknie nas wszystkich. Jednak nierówności społeczne, już teraz widoczne w naszych społeczeństwach, zostaną jeszcze bardziej przez niego uwydatnione - twierdzą ekolodzy.

Wydarzenie składało się z dwóch części. Najpierw młodzi aktywiści w atmosferze pikniku opowiadali o zagrożeniach klimatycznych, rozdawali ekologiczne torby i woreczki na warzywa i owoce. Następnie wszyscy "uzbrojeni" we własnoręcznie wykonane transparenty przemaszerowali ulicami miasta. Przed budynkiem urzędu miasta odbywała się akcja Die in. To dosyć popularna, choć nieoczywista forma protestu, którego uczestnicy udają, że są martwi.

- Strajk klimatyczny odbywał się w Chełmie po raz trzeci. Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać choć część mieszkańców naszego miasta, aby działać na rzecz klimatu - mówi jedna z organizatorek wydarzenia Emilka Orłowska. - Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie, przed którym ludzkość kiedykolwiek stała. Wiadomo, że czarne scenariusze, które jesteśmy w stanie dostrzec już teraz, takie jak: gigantyczne ulewy, śmiercionośne pożary, nawałnice, huragany i niekończące się susze, będą tylko wzrastać na sile.

Video ze strajku klimatycznego w Chełmie możecie obejrzeć na naszym Facebooku

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe