Bombiarz znów zaatakował szkoły

  • 28.09.2020, 09:58 (aktualizacja 02.10.2020, 10:11)
  • (apm), GD
Bombiarz znów zaatakował szkoły
W Chełmie i powiecie krasnostawskim znów ktoś porozsyłał maile o ładunkach wybuchowych, podłożonych pod placówki oświatowe. Tym razem miała to być bomba chemiczna. „Rozerwie wszystkich w promieniu 100 metrów. Uciekajcie, to nie żarty!” – takiej wiadomości dyrektorzy nie mogli zlekceważyć.

Po godzinie 15 w czwartek (25 września) wiadomość taka dotarła do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, obok której mieści się także Przedszkole Miejskie nr 13. Z obu placówek wszystkich wyprowadzono na bezpieczną odległość.

- Zgodnie z procedurami zawiadomiliśmy natychmiast policję i rozpoczęliśmy ewakuację – mówi Danuta Zagórska, dyrektor przedszkola. – Z budynku bezpiecznie ewakuowaliśmy około 50 dzieci i 20 pracowników. Większość przedszkolaków o tej porze została już odebrana przez rodziców. Oczywiście żadnego ładunku wybuchowego nie było, ale nie mogliśmy przecież zlekceważyć takiej wiadomości.

Informacja o bombie dotarła także do Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Tam także przeprowadzono sprawną akcję ewakuacyjną dla bezpieczeństwa uczniów i kadry. Budynek musiało opuścić prawie 500 osób, bo tuż obok mieści się także Centrum Integracji Społecznej i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

 Szkoły w Łopienniku Nadrzecznym i Zaburzu otrzymały także fałszywe informacje o podłożeniu ładunku chemicznego. Na miejsce od razu zostały wezwane służby w celu sprawdzenia budynków.

 Szkoła w Łopienniku Nadrzecznym otrzymała „bombową” wiadomość w ubiegły piątek. Mail został odczytany około południa.

- Mimo że służby oceniły zagrożenie jako mało wiarygodne, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie ewakuacji. W ciągu dwóch godzin objętych nią zostało 77 uczniów i pracowników szkoły - informuje wójt Artur Sawa.

Z uwagi na niską wiarygodność alarmu bombowego, w Zaburzu zrezygnowano z przeprowadzenia ewakuacji. W obydwu placówkach policjanci przeprowadzili rutynowe czynności.

Osobie wszczynającej fałszywe alarmy grozi kara do 8 lat więzienia. O ile, oczywiście, uda się ją namierzyć...

(apm), GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe