Kulturalna jesień w Wojsławicach

  • 25.09.2020, 07:39 (aktualizacja 25.09.2020, 07:42)
  • (apm)
Kulturalna jesień w Wojsławicach
Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach serdecznie zaprasza na Zakończenie Sezonu Turystycznego. Po zwiedzaniu Ośrodka Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie czas na spotkanie w Majdanie Ostrowskim.

20 września można było zwiedzić Ośrodek Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie. Goście uczestniczyli w warsztatach zielarskich oraz pokazach pieczenia tradycyjnych cebularzy, placków na sodzie i wytwarzania masła. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy „Czerwona Jarzębina” z Rozięcina. Imprezę zakończyła biesiada przy ognisku.

Drugie spotkanie odbędzie się 25 października. Organizatorzy zapraszają na godz. 14 do Ośrodka Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim. Podczas wydarzenia otwarta zostanie wystawa poświęcona miejscowym kapelom i orkiestrom, a gośćmi specjalnymi będą potomkowie rodzin m.in.: Tarajków i Frańczaków. Dawniej te rodziny tworzyły kapele. Tego samego dnia w pracowniach na pierwszym piętrze budynku odbędą się rodzinne warsztaty nawiązujące do tradycyjnego charakteru ośrodka: stolarskie, plastyczne, ceramiczne, tkackie oraz pisania na glinianych tabliczkach. W ich trakcie będzie można wykonać drewnianą zabawkę lub prawosławną ikonę. Chętni przejdą ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną oraz zwiedzą Koci Dołek. Warsztaty zakończą się biesiadą przy ognisku połączoną z zabawą w rytmie ludowych przyśpiewek.

Zapisy na warsztaty w Majdanie Ostrowskim trwają do 16 października i są prowadzone mailowo ([email protected]) lub telefonicznie (82 566 91 53).

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe