Astronarium w nowej świetlicy

  • 24.09.2020, 09:15
  • DBEZ
Astronarium w nowej świetlicy
W Strupinie Dużym oficjalnie oddano do użytku nowy budynek świetlicy. Wyróżnia się wyposażeniem do obserwacji ciał niebieskich.

Świetlica to inwestycja, o którą od lat zabiegał radny i sołtys Strupina Dużego Andrzej Jagnicki. Była też ona wielkim marzeniem znanej „strupinieckiej” poetki ludowej Pauliny Hołysz.

– Teraz lokalna społeczność może się spotykać, tworzyć i bawić się w duchu jej poezji – podkreślał w dniu otwarcia świetlicy wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.

W części artystycznej wystąpił Zespół „I To i Owo” z Żółtaniec. 

Nowy budynek świetlicy ma wydzieloną częścią dla ochotniczej straży pożarnej. Obok jest plac zabaw i siłownia plenerowa. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. astronarium, na które składa się rozbudowany zestaw do obserwacji ciał niebieskich z możliwością rejestrowania filmów i robienia zdjęć gwiazd i innych ciał niebieskich. Urządzenia te będą wykorzystywane przez mieszkańców gminy i uczniów wszystkich gminnych szkół. Nauczyciele już są przeszkoleni z obsługi teleskopów.

Całkowity koszt inwestycji to przeszło 980 tys. zł, z czego 500 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne z PROW.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe